• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 05:38

حجت الاسلام قرائتي در ضيافت افطار انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي خراسان رضوي:

حضور 20ميليون زائر در مشهد ظرفيت بزرگي براي فعاليت هاي فرهنگي است

حضور 20ميليون زائر در مشهد ظرفيت بزرگي براي فعاليت هاي فرهنگي است

رئيس ستاد اقامه نماز كشور با بيان اينكه خوشبختانه در طول سال بيش از20 ميليون زائر به مشهد مقدس سفرمي كنند كه اين تعداد

زائر، بسيار قابل توجه است گفت: حضور ميليوني زائران در مشهد مقدس يك ظرفيت بزرگ براي تبليغ و انجام فعاليت هاي فرهنگي است و بايد از اين فرصت بزرگ به نحو مطلوب استفاده كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي حجت الاسلام و المسلمين محسن قرائتي در ضيافت افطار انجمن صنفي كارفرمايان دفاتر خدمات مسافرت هوايي، جهانگردي و زيارتي خراسان رضوي كه با حضور مسئولان، فعالان و متوليان حوزه گردشگري خراسان رضوي در مشهد مقدس برگزار شد افزود: اين 20 ميليون زائر به بركت وجود مضجع شريف حضرت امام رضا(ع) به مشهد مقدس مشرف مي شوند از اين رو بايد از اين فرصت بزرگ معنوي بهترين استفاده را برد.

وي با تاكيد بر انجام فعاليت هاي فرهنگي و ترويج و گسترش آموزه هاي ديني و تبيين مفاهيم مرتبط با زيارت يادآور شد: توجه به موضوعات فرهنگي مانند رعايت حجاب، اقامه نماز جماعت، تبيين مفاهيم مرتبط با زيارت، بازگوي كردن سبك وسيره زندگي حضرت امام رضا(ع) و ... از مهمترين فعاليت هايي است كه مي تواند در برنامه ريزي هاي دفاتر خدمات مسافرتي قرار گيرد.

اين معلم اخلاق در ادامه با بيان اينكه بايد تفاوتي بين گردشگري مشهد با گردشگري ساير شهر هاي ديگر باشد ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر تفاوت چنداني بين گردشگري مشهد به عنوان يك شهر زيارتي با ساير شهرهاي كشور ندارد و اين درحالي است كه متوليان گردشگري به خاطر وجود مضجع شريف حضرت امام رضا(ع) كسب روزي مي كنند بنابر اين بايد به مقوله هاي فرهنگي بيش از پيش توجه داشته باشند.

حجت الاسلام قرائتي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با بيان اينكه در اديان ديگر براي دقيقه به دقيقه افراد برنامه ريزي مي كنند و به دنبال تبليغ مباني مرتبط با دين و آئين خود هستند اضافه كرد: واقعا در تورهايي كه به مشهد مي آوريم چه قدر روي مسايل فرهنگي و گسترش مفاهيم و ارزش هاي ديني و آموز هاي زيارتي كار كرده ايم؟.

وي يادآور شد: پيشنهاد من اين است براي برگزاري هرچه بهتر تورها و با هدف اينكه در تورهاي گردشگري كه به مشهد برگزار مي شد آموزهاي ديني و زيارت امام رضا(ع)، به شكل مطلوب تري نشر و گسترش يابد، از يك روحاني و يا استاد دانشگاه كه فردي مومن، آگاه و دلسوز باشد در تورهاي گردشگري استفاده كرد.

حجت الاسلام قرائتي خاطر نشان كرد: بايد به گونه اي فعاليت كرد كه در روز قيامت شرمنده امام رضا(ع) نباشيم.

امتیاز به خبر :