• شنبه 21 تیر 1399
  • 05:49

كلات ظرفيت بزرگ گردشگري در خراسان رضوي است

 كلات ظرفيت بزرگ گردشگري در خراسان رضوي است
مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در نشست با فرماندار، شهردار و رئيس شوراي اسلامي شهر كلات از اين شهرستان به عنوان يك ظرفيت بزرگ در حوزه گردشگري استان نام برد و گفت: اين شهرستان مرزي از ظرفيت بالايي در حوزه گردشگري برخوردار است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، رجبعلي لباف خانيكي با بيان اين مطلب و با اشاره به تاريخچه و سابقه شهرستان كلات افزود: اين شهرستان يكي از شهرستان هاي تاريخي در استان است كه از قدمت فراواني برخودار بوده و در هر سه حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري داراي ظرفيت هاي ويژه اي است.

لباف به موضوع ميراث فرهنگي در اين شهرستان اشاره كرد و افزود: وجود بناهاي تاريخي و آثار به جاي مانده نشان مي دهد كلات داراي قدمت و جايگاه تاريخي است، اينكه رشته هاي متعدد صنايع دستي در اين شهرستان نيز بيانگر حضور هنرمندان ارزشمند در اين شهرستان است.

وي هم چنين با اشاره به مرزي بودن اين شهرستان در كلات اضافه كرد: اين ظرفيت مي تواند به تردد مرزي  و ترانزيتي در كلات كمك كند و اين موضوعات نشان مي دهد كلات در حوزه سرمايه گذاري نيز داراي ويژگي هايي فراواني است.

وي در ادامه خطاب به فرماندار و مديران شهرستان كلات اضافه كرد: درخواست من اين است كه از حفاري هاي غير مجاز در اين شهرستان به طور جدي جلوگيري شود.

وي هم چنين پيشنهاد داد براي رونق صنايع دستي در كلات يك بازارچه صنايع دستي در اين شهرستان ايجاد شود.
در اين ديدار هم چنين فرماندار كلات نيز با اشاره به ظرفيت هاي گردشگري در اين شهرستان گفت: آبشار قره سو و اورتوكند يكي از مهمترين ظرفيت هاي گردشگري اين شهرستان است كه مسير آبشار قره سو ساماندهي شده است.
وي افزود: توجه به شهرستان گردشگري كلات مي تواند به افزايش ماندگاري گردشگر در استان كمك كند.


امتیاز به خبر :