• شنبه 09 فروردین 1399
  • 22:55

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان خبر داد

استفاده از توانمندی‌های هم‌مرزی با کشورهای عربی در بخش صنایع دستی

استفاده از توانمندی‌های هم‌مرزی با کشورهای عربی در بخش صنایع دستی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان بر استفاده از توانمندی‌های خوزستان در همسایگی کشورهای عربی تاکید کرد و گفت: برای این مهم برنامه‌ریزی زیادی انجام شده است.

افشین حیدری عصر دیروز در دومین کارگروه زنان خانواده که در استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: استان خوزستان به دلیل هم مرز بودن با کشور عراق از ظرفیت های مشترک فرهنگی بسیار خوبی با این کشور برخوردار است. در همین راستا ما به دنبال این هستیم که موسیقی علوانیه را به عنوان یک فرهنگ مشترک بین دو کشور به ثبت جهانی برسانیم.

وی گفت: معنای میراث فرهنگی تنها به بناهای بازمانده از سال های گذشته تعریف نمی شود بلکه مجموعه ای از آداب و رسوم و سنت های گذشته را نیز شامل می شود.
وی افزود: استان اصفهان در برگزاری جشنواره ملی میراث معنوی پیشگام است و متاسفانه استان خوزستان با توجه توانایی های بالایی که در این بخش دارد تاکنون در این جشنواره حضور نداشته است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با اشاره به برگزاری یک نمایشگاه استانی و ارسال آثار برگزیده به جشنواره میراث معنوی در اصفهان گفت: ما به دنبال این هستیم تا با استفاده از ظرفیت و همچنین هنرمندان صنایع دستی در استان نمایشگاهی با کیفیت را برپا کنیم.
حیدری تصریح کرد: امیدوار هستیم تا برگزاری این چنین جشنواره های در طول سال تداوم یابد و در سال های آینده استان خوزستان میزبان جشنواره ملی میراث معنوی در کشور باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با انتقاد از کاهش ثبت جهانی میراث فرهنگی خوزستان گفت: ما باید فعالیت های خود در این راستا را افزایش دهیم.
امتیاز به خبر :