• شنبه 09 فروردین 1399
  • 22:29

امضاء تفاهم‌نامه همکاری معاونت صنایع‌دستی و معاونت فرهنگی وزارت علوم

امضاء تفاهم‌نامه همکاری معاونت صنایع‌دستی و معاونت فرهنگی وزارت علوم
تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت صنایع دستی و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضای بهمن نامور مطلق و سید ضیاء هاشمی رسید.

به گزارش میراث آریا(chtn) این تفاهم‌نامه میان معاونت صنایع دستی به نمایندگی بهمن نامور مطلق و سید ضیاء هاشمی به نمایندگی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امضاء دو طرف رسید.

توسعه سطح همکاری‌های متقابل در زمینه‌های آموزش، پژوهش، تولید، تبلیغ، ترویج صنایع دستی و فعالیت‌های مرتبط با آن در فضای دانشگاهی، موضوع تفاهم‌نامه همکاری معاونت صنایع دستی و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

حمایت از تشکیل، گسترش و توسعه کانون‌های فرهنگی، هنری دانشجویی و انجمن‌های علمی صنایع دستی در دانشگاهها، مشاوره برای برگزاری دوره های آموزش و تامین مربیف همکاری به منظور برگزاری همایش‌ها، جسنواره‌ها، المپیادها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها در زمینه صنایع دستی، ایجاد تسهیلات لازم برای تامین و دسترسی دانشگاهیان به صنایع دستی با حداقل قیمت و فراهم کردن امکان انجام بازدید دانشجویان از موزه‌ها و نمایشگاه‌های دائمی صنایع‌دستی و کارگاه‌های تولیدی از جمله تعهدات معاونت صنایع دستی در این تفاهم‌نامه است.

همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متعهد به اختصاص بخش قابل توجهی از برنامه اردوهای دانشجویی به بازدید از کارگاه‌ها و موزه‌های صنایع‌دستی، حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های کانون‌های هنرهای سنتی و صنایع‌دستی، ترغیب دانشجویان به عضویت و فعالیت در کانون‌های دانشجویی صنایع‌دستی دانشگاه‌ها، برنامه‌ریزی و تامین امکانات لازم برای برپایی نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در دانشگاه‌ها، شده است.

یادآور می‌شود، برای حسن اجرای مفاد تقاهم‌نامه، کارگروهی مشترک از نمایندگان دو معاونت برای تدوین و تصویب دستورالعمل اجرایی و فنی، بررسی و تحقق شایسته برنامه‌ها، هماهنگی میان واحدهای تابعه، پیگیری و نظارت لازم بر برنامه‌ها و نیز تهیه گزارش پیشرفت تعهدات، تشکیل می‌شود.

گفتنی است این تفاهم‌نامه که در یک مقدمه، شش ماده، 28 بند در دو نسخه به امضای طرفین رسید به مدت 5 سال دارای اعتبار است.


امتیاز به خبر :