• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 03:21

رشد 16 درصدي مسافران مقيم در كردستان

رشد 16 درصدي مسافران مقيم در كردستان

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري  استان كردستان در دومين جلسه ستاد اجرايي خدمات سفر استان كردستان كه در ساختمان معاونت عمراني استانداري كردستان و با حضور معاون عمراني استانداري كردستان و اعضاي اين ستاد برگزارشد ازرشد 16 درصدي مسافران مقيم سطح استان از اول تير ماه سال جاري  تا به امروز نسبت به سال گذشته خبر داد.

رسول اشتودان گفت: با توجه به آمارهاي ارائه شده تعداد گردشگران و مسافران مقيم در سطح استان كردستان از اول تير ماه سال جاري تا به امروز بيش از 500 هزار نفر بوده كه نسبت به سال گذشته 16 درصد رشد داشته است .

وي افزود: ستاد اجرايي خدمات سفر استان كردستان همزمان با سراسر كشور برنامه ها و فعاليت هايي را در راستاي ارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگران استان در نظر گرفته است و در اين رابطه تا كنون تعداد 9 جلسه در شهرستان ها با 150 مصوبه برگزار کرده كه تمامي مصوبات آن به تصويب رسيده است.

وي خاطر نشان كرد: برگزاري اين جلسات در سطح استان و شهرستانها منجر به آماده سازي  تعداد 26 هتل، 27 مهمان پذير ، 150خانه استيجاري، راه اندازي 12 پايگاه اطلاع رساني در مبادي ورودي شهرها، چاپ و توزيع بروشور و راهنماي گردشگري در سطح شهرستانها و استان، طراحي و نصب تابلوهاي راهنماي گردشگري ، نظارت و بازرسي اكيپ هاي بهداشت و اماكن از مراكز اقامتي و پذيرايي، تجهيز و راه اندازي موزه ها و اماكن تاريخي، ساماندهي خانه هاي استيجاري در شهرستان بانه، روستاي پالنگان و اورامان تخت شده است .

اشتودان تصريح كرد: براي ستاد مركزي  خدمات اجرايي سفر استان چارت و آيين نامه اي تدوين شده است كه اين آيين نامه و شرح وظايف آن در اختيار اعضاي كار گروه قرار گرفته است تا اعضاء به نحو احسن با تعامل و همكاري ستاد اجرايي خدمات سفر را حمايت  و در راستاي ارائه خدمات بهتر به مسافران ما را ياري کنند.

وي در ادامه به بحث سهميه بندي بنزين در شهرستانهاي بانه و مريوان اشاره كرد و گفت: متأسفانه سهميه بندي بنزين در شهرستانهاي بانه و مريوان مشكلاتي را براي مسافران و گردشگران به وجود آورده است كه اميدواريم با تدابير لازم بحث سهميه بندي بنزين در ايام پيك سفر در اين شهرستان برطرف شود.

وي يكي ديگر از مشكلات مسافران را پراكندگي چادر هاي مسافران در پاركهاي سطح شهرها عنوان كرد و گفت: بايد براي اسكان موقت مسافران مكانهاي زيادي در نظر گرفته شود تا از پراكندگي مسافران و بروز مشكلات برای آنها جلوگيري شود  چرا كه يك مكان جوابگوي حضور مسافران و اسكان آنها در يك پارك  نخواهد بود .

وي در ادامه اظهار داشت: این اداره کل در راستاي معرفي صنايع دستي و هنرهاي سنتي استان كردستان اقدام به برگزاري نمايشگاه هاي صنايع دستي و سوغات مي کند كه اميد است تدابيري انديشيده شود تا براي مكان نمايشگاه ها از سوي ادارات ديگر هزينه اي از برگزار كنند گان اين نمايشگاه ها دریافت نشود و رايگان در اختيار آنها قرار گيرد.

امتیاز به خبر :