• یکشنبه 15 تیر 1399
  • 21:27

مرکز آموزش هوانوردی فوق سبک در بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌

مرکز آموزش هوانوردی فوق سبک در بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌

 در جلسه ستاد خدمات سفر استان بوشهر  محمد ابراهیم فروزانی با بیان اینکه بوشهر در خدمات سفرهای نوروزی موفق بوده است اظهار کرد: امسال استان بوشهر به لحاظ زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی در اجرای خدمات سفر نوروزی موفق عمل کرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با بیان اینکه با مشارکت دستگاه‌های اجرای مشکلات بخش گردشگری برطرف می‌شود تاکید کرد: با توانایی و توانمندی تمامی دستگاههای اجرایی، مشکلاتی پیش نیامد و مشکلات پیش آمده به صورت بین بخشی حل شد.

وی همچنین با بیان اینکه گردشگری تجاری در استان بوشهردرفصل تابستان افزایش می‌یابد تصریح کرد: مسافران گردشگری  که به استان بوشهر می‌آیند در این فصل کمتر است و بیشتر سفرهای تجاری و اداری انجام می‌شود.

فروزانی با بیان اینکه استان بوشهر به قطب توریسم دریایی و اکوتوریسم کشور تبدیل می‌شود  گفت: این استان با داشتن قابلیت‌های مهم گردشگری در حوزه‌های دریایی و صنعتی می تواند  به عنوان قطب گردشگری توریسم دریایی و اکوتوریسم کشور تبدیل ‌شود.

در ادامه جلسه مدیر کل فرودگاه های استان به مشکلات بخش خصوصی متقاضی در امر حمل و نقل هوایی پرداخت و گفت که : کسانی هستند که  اهلیت سرمایه گذاری دارند اما مشکل وثیقه آنان را کنار می کشاند .

محمدی همچنین از طرح مجتمع اقامتی گردشگری فرودگاه بوشهر گفت و گردشگری هوایی را از اولویت هایی  فرودگاه این استان برشمرد.

سپس ریس مرکز اورژانس بوشهر به مشکلات اورژانس گردشگری اشاره کرد و گفت :مهم ترین اقدامی که باید در این ستاد تصویب شود حضور اورژانس در فرودگاه بوشهر است .

در ادامه جلسه شاپور رستمی جانشین رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است اظهار کرد: وجود مردم خونگرم و میهمان‌پذیراستان سبب شده ترغیب گردشگران به استان بوشهر بیشتر شود بگونه‌ای که در فصول مختلف سال شاهد حضور گردشگران در استان بوشهر هستیم.

وی وجود امنیت مناسب در استان بوشهر را سبب ماندگاری گردشگران دانست و تصریح کرد و گفت: امنیت در استان بوشهر سبب شده گردشگران با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای به گردش بپردازند و این مهم افزایش ماندگاری گردشگران در استان بوشهر در پی داشته است.

معاون امورعمرانی استانداربوشهربا تاکید بر این نکته که آب وهوا نمی‌تواند مانع از حضور گردشگران در مناطق شود گفت:  دمای هوا هیچ تاثیری بر حضور گردشگران ندارد و تنها گردشگر به جذابیت و زیبایی مناطق توجه دارد از این نظر لازم است به این مهم توجه ویژه شود.

رستمی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری دارد افزود: وجود سواحل زیبای خلیج فارس در استان ، آثار و ابنیه تاریخی منحصر به فرد، مناظر طبیعی و دیگر جذابیت‌ها در استان بوشهر سبب شده در ایام سال گردشگران زیادی از این استان دیدن کنند.

وی با اشاره به اینکه گردشگری در حوزه هوایی باید تقویت شود گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم در نقاط مختلف استان بوشهر  می توان مرکز آموزشی، تفریحی هوانوردی فوق سبک در این استان راه‌اندازی کرد.

رستمی خاطرنشان کرد: محدودیتی برای پرواز هواپیمای کوچک در استان وجود ندارد و هواپیماهای فوق سبک برای آموزش وتفریح  می‌تواند مستقر شود.

وی تاکید کرد: این هواپیماها درقالب کاروان‌های آموزشی و تفریحی فعال می‌شود که درسایر فعالیت‌های امدادی ومحیط زیستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی همچنین به اورژانس دریایی اشاره کرد و گفت یکی از مهم ترین اقداماتی که در بحث گردشگری این استان باید شکل بگیرد اورژانس دریایی است.

لازم به ذکر است مقرر شد هر 45 روز یک بار جلسه ستاد اجرایی خدمات استان برگزار شود.

امتیاز به خبر :