• جمعه 22 فروردین 1399
  • 10:54

به مناسبت روز جهانی مساجد؛

کارگاه آموزشی باستان شناسی اسلامی – مسجد ایرانی برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی  باستان شناسی اسلامی – مسجد ایرانی برگزار می‌شود

همزمان با 30 مرداد ماه روز جهانی مساجد اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان " باستان شناسی اسلامی – مسجد ایرانی " می کند.


رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت : مساجد آینه تمام نمای هنر ایرانی اسلامی هستند.


خسروآبادی با اظهار آنکه : از ابتدای دوره اسلامی در ایران، هنر تلفیقی از اندیشه پیش و پس از اسلام پدید آمده است تصریح کرد :  معماری مساجد یکی از مهمترین مکان‌ها برای تجلی این نوع هنر محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد : هنر و معماری اسلامی در ایران پس از اسلام گسترش یافته و مساجد نمونه متعالی این هنر قلمداد می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران با بیان آنکه دین با هنر نقاط اشتراک متعددی دارد؛ افزود: مساجد به عنوان ساختارهای اجتماعی اسلام، همواره به نقش آفرینی چند منظوره در قرون گذشته پرداخته است.

وی تاکید کرد : تاثیرگذاری چندگانه مساجد در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به گونه ای است که می توان بیان کرد: مساجد قدرت پاسخگویی به تمام نیازهای بشری را دارد.

خسروآبادی در پایان گفت: این کارگاه آموزشی با هدف آشناسازی هرچه بهتر دانشجویان رشته های مرتبط با میراث فرهنگی و صنعت گردشگری با نقش مساجد در شهرهای اسلامی و همچنین تعالی هنر ایرانی اسلامی،  برگزار می گردد.

لازم به ذکر است: این کارگاه آموزشی رایگان در روز پنج شنبه 30 شهریور ماه همزمان با روز جهانی مساجد از ساعت 10:30 الی 12:30 در سالن همایش های موزه فرش ایران( خیابان کارگر شمالی  ، تقاطع  خیابان دکتر فاطمی)  برگزار می شود.


علاقه مندان برای ثبت نام می توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره 5000203000100 ارسال  کنند.

امتیاز به خبر :