• پنجشنبه 14 فروردین 1399
  • 14:04

با حضور مدیرکل استان؛

نشست بررسی توریسم دریایی در بوشهر برگزار شد

نشست بررسی توریسم دریایی در بوشهر برگزار شد

جلسه‌ای با حضور نماینده شرکت حمل و نقل دریایی هوپاد دریا و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به منظور بررسی توریسم دریایی برگزار  شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر، محمدابراهیم فروزانی در این جلسه در رابطه با استفاده از اسکله های موجود گفت: باید از  قابلیت های محیطی و مکانی برای جذب توریست استفاده شود.

وی  همچنین استفاده از ظرفیت‌های کشتیرانی والفجر را مهم شمرد و گفت: برای جذب توریست باید ازهمکاری و امکانات این شرکت استفاده شود . 

فروزانی به این نکته اشاره کرد که زیرساخت ها به خصوص اسکله ها باید افزایش داده شود تا بتوان علاوه بر جذابیت های محیطی ،ساختار رفاهی را هم تامین کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی بوشهر به خارک و تبدیل آن به قطب گردشگری دریایی اشاره کرد و گفت : بزرگترین جزایر مرجانی ما دراین جزیره قرار دارد بنابر این باید بتوانیم علاوه بر جذابیت های صنعتی  موجود از اکوتوریسم زیبای  خارک نیز در صنعت توریسم استفاده کنیم . 

وی با پر اهمیت شمردن خلیج فارس  در حوزه تجارت دریایی تصریح کرد: باید برنامه های خاصی برای تاجران در نظر گرفته شود تا بتوانند در کنار کار، برنامه های رفاهی  و تفریحی نیز داشته  باشند.

همچنین ناصر امیرزاده معاون گردشگری و سرمایه گذاری بوشهر نیز در خصوص امکان سنجی توریسم دریایی گفت: باید از ظرفیت این اسکله که در دل این شهر افتاده است استفاده و صنعت گردشگری دریایی را پر رونق تر کرد .

وی گفت: در وهله اول باید تفاهم نامه ای با شرکت های خدماتی نمایندگی کشتیرانی ها بسته شود تا هر دو طرف امکانات خود را بررسی و به اجرای خدمات گردشگری دریایی رسید .

در پایان نشست و جلسه بازدیدی  از اسکله و امکانات خدماتی کشتیرانی فعال و غیر فعال انجام شد و سالن های ترازیت دریایی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت .


امتیاز به خبر :