• جمعه 22 فروردین 1399
  • 10:55

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:

اختصاص هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های گردشگری خوزستان

اختصاص هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های گردشگری خوزستان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از اختصاص هزار و سیصد میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری استان خبر داد.

افشین حیدری در گفتگو با میراث آریا(chtn) گفت: برای احیای گردشگری خوزستان برای نخستین بار هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی استان صورت گرفته که نتیجه این هماهنگی و همکاری ایجاد زیرساخت‌ها و تحول گردشگری خوزستان است.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار 1300 میلیارد تومانی برای ایجادزیرساخت‌های گردشگری استان خوزستان، یادآور شد: موافقت‌نامه اختصاص این مبلغ برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری استان مبادله شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان ادامه داد: با توجه به توافق سازمان میراث فرهنگی و صندوق توسعه ملی در خصوص ارائه تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری، بسیاری از پروژه‌های گردشگری استان به ویژه پروژه‌های هتل‌سازی در خوزستان به تکاپو افتاده است.

حیدری ارائه این تسهیلات تشویقی را عاملی موثر در ساخت و تکمیل هتل‌های استان دانست و افزود: در رابطه با احداث هتل در خوزستان، تمامی اقداماتی که در حوزه فعالیت اداره کل میراث فرهنگی استان است اعم از صدور مجوزها، استعلام از سایر دستگاه‌ها، جانمایی هتل و رفع موانع سرمایه‌گذاری، انجام شده است.

وی گفت: در شهرهای تاریخی استان خوزستان مانند دزفول و شوشتر براساس سیاست‌های کلی سازمان میراث فرهنگی، ما به دنبال تغییر کاربری بناها و اماکن تاریخی هستیم، بناهایی که در تملک اداره میراث فرهنگی استان است شناسایی شده و مراحل واگذاری آنها به بخش خصوصی برای استفاده در بخش گردشگری و احداث هتل و مهمانپذیر در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان همچنین از احداث اولین مجتمع آبدرمانی استان خوزستان ظرف یک ماه آینده خبر داد و اظهار داشت: این سایت آبدرمانی در منطقه گل‌گیر مسجد سلیمان و توسط اداره کل میراث فرهنگی استان تا یک ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

حیدری یادآور شد: با همکاری استانداری و اداره کل میراث فرهنگی استان 20 منطقه گردشگری خوزستان شناسایی و کار مطالعاتی در این رابطه به زودی انجام می‌شود.


امتیاز به خبر :