• جمعه 22 فروردین 1399
  • 10:47

حضور 110 هنرمند از تمام كشور در پنجمين نمايشگاه صنايع‌دستي مشهد

حضور 110 هنرمند از تمام كشور در پنجمين نمايشگاه صنايع‌دستي مشهد

 معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي از حضور 110 هنرمند از 30 استان كشور در پنجمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، حسين خواجه بيدختي با اعلام اين خبر  با اشاره به اینکه 21 شهرستان خراسان رضوی نیز در این نمایشگاه حاضر شده اند افزود: 110 هنرمند از استانهای مختلف در این نمایشگاه به عرضه هنرهای دستی و صنایع تولیدی خود و نیز معرفی هنرهای بومی استانها و مناطق مختلف می پردازند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از 29 مرداد ماه به مدت چهار  روز در مشهد دایر است و  250 غرفه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد میزبان این هنرمندان است.

به گفته وي، از مجموع رشته هاي  صنایع دستی کشور 90 رشته آن در خراسان رضوی فعال است كه از این تعداد 10 رشته شاخص و دارای مزیت، بومی این استان محسوب می شود.

خواجه بيدختي خاطر نشان كرد: 10 رشته بومی استان خراسان رضوی شامل نواربافی، ابریشم بافی، قلم زنی روی سنگ، ارغوان بافی، زیورآلات سنتی، کاشی سنتی، پوستین دوزی، گلدوزی، سنگتراشی، رشته های سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی است.

امتیاز به خبر :