• جمعه 22 فروردین 1399
  • 10:42

طنین صدای اذان دراماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

طنین صدای اذان دراماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد
مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از طنین انداز شدن صدای اذان و برپایی اقامه نماز در اماکن گردشگری استان خبر داد.

سیدحمید موسوی اصل با بیان این مطلب اظهار داشت: حضور مسافران و گردشگران در بازدید از جاذبهای گردشگری استان ، شاید ساعتها طول بکشد که پخش اذان و برپایی نماز جماعت، ارتباط گردشگران با معبود خود را در خانه دل برقرار میسازد.

وی، پخش اذان و برپایی خیمه نماز در اردوگاهها و کمپ های گردشگری را از جمله برنامه های مهم کمیته ی فرهنگی، این اداره کل برشمرد و گفت: به همین جهت در جلسه کمیته فرهنگی مصوب شد که در بحث و اگذاری اردوگاهها و کمپ های گردشگری به بخش خصوصی  یکی از بندهای قرارداد پخش اذان و برپایی خیمه نماز باشد .

موسوی اصل ادامه داد: همانطور که اقدامات لازم برای امکانات رفاهی، تفریحی و تغذیه مردم دراماکن گردشگری صورت می‌گیرد باید به بحث نماز در این اماکن نیز توجه شود که هدف از اجرای این کار تقویت باورهای دینی و مذهبی و همچنین خدمت رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران است.

این مسئول خاطر نشان کرد : استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن  بیش از 280 تفرجگاه سیاحتی  و همچنین بالغ بر دو هزار و 630 اثر تاریخی هر ساله میزبان خیل عظیم  مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.


امتیاز به خبر :