• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 04:31

باقری درنشست بررسی مشکلات گردشگری شهر یاسوج تاکید کرد:

لزوم تشکیل کارگروه ویژه گردشگری در یاسوج

لزوم تشکیل کارگروه ویژه گردشگری در یاسوج
نشست بررسی مشکلات گردشگری شهر یاسوج با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهری برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه اغلب مشکلات و موانع گردشگری در این شهر رفاهی و زیربنایی هستند، افزود: برخی از این مشکلات با انجام کارهای توسعه ای و برخی با تجهیز قابل رفع هستند.

محمود باقری ابراز داشت: بیش از یک میلیون نفر در ایام تعطیلات عید فطر به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد که این میزان حضور گردشگران در استان در مقایسه با حضور گردشگران در ایام نوروز باور کردنی نبود.

باقری به زیرساخت‌های گردشگری در این استان اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های گردشگری در استان کافی نیست و از طرفی اعتبارات گردشگری محدود و ناچیز است.

وی تجهیز کامل سرویس های بهداشتی موجود، تجهیز سرویس های رفاهی و توسعه فضای اقامتی را ضروری دانست و بیان داشت: این مشکلات می توانند با افتتاح پارکهای غدیر و ولایت کمتر شوند.

باقری بر جلوگیری از گران فروشی در اماکن گردشگری، افزایش سرویس های بهداشتی و ایجاد فضاهای تفریحی جدید تاکید کرد.

این مسئول بیان کرد: بار ایجاد زیر ساختها بر دوش نهادهایی همچون شهرداری و میراث فرهنگی است و باید همه دستگاهها در این زمینه همکاری کنند.

باقری تصریح کرد: لازم است که یک برنامه جامع شهری ویژه یاسوج تدوین و کارگروه ویژه گردشگری در این شهر تشکیل شود و فعالیت ها در این بخش بر اساس کارهای مطالعاتی و علمی انجام پذیرد.

امتیاز به خبر :