• دوشنبه 05 خرداد 1399
  • 10:25

رئیس مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی

دفاتر اطلاع رسانی در 40 کشور هدف گردشگری راه اندازی می شود

دفاتر اطلاع رسانی در 40 کشور هدف گردشگری راه اندازی می شود

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست تخصصی ارتباطات و گردشگری که پنج شنبه 30 مرداد در شهر شیراز برگزار شد از راه اندازی دفاتر اطلاع رسانی گردشگری در 40 کشور هدف گردشگری خبر داد .

امین عارف نیا با بیان اینکه بر اساس آمار سازمان جهانی جهانگردی 1 میلیاردو 188 میلیون نفر گردشگر در سال 2013 جابجا شده اند گفت: سهم ایران از این میزان گردشگر بسیار ناچیز است و با توجه به قابلیت های گردشگری در سرزمینی با بیش از 31 هزار آثار و جاذبه های تاریخی ، فرهنگی و قرار گرفتن در فهرست 10 کشور برتر جهان از این لحاظ  باید در حوزه اطلاع رسانی و ارتباطات بسیار وسیع تر کار کرد.

عارف نیا با اشاره به اینکه کشور ترکیه درآمدی معادل 32 میلیارد دلار در سال 2013 از جذب گردشگر کسب کرده است افزود: ترکیه در مقایسه با کشور ما در درجه پایین تری از لحاظ جاذبه های متنوع تاریخی و فرهنگی قرار دارد با این حال موفقیت این کشور در جذب گردشگر به خاطر تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب بازریابی و بازر سازی بوده است .

وی خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تحول عظیمی در حوزه تبلیغات و گردشگری کشور بوجود آمده است و شاهد حضور بیش از 130 گروه شبکه های مختلف تلویزیونی، روزنامه ای و مستند ساز معتبر بین المللی به منظور تهیه گزارش از وضعیت گردشگری ایران بوده ایم که با تهیه گزارش های خبری و مستند، تصویری مطلوب، امن و آرام از جلوه های تاریخی و تمدنی کشور ارائه کرده اند.

وی تاکید کرد: ما با تاکید بر استمرار این روند و با استفاده از ظرفیت رسانه های بین المللی باید تلاش  کنیم در جذب گردشگران خارجی گام های جدی برداریم .

امتیاز به خبر :