• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 07:38

بزرگداشت روز همدان بر بام آرامگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود

بزرگداشت روز همدان بر بام آرامگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی  و گردشگری استان با عنوان این مطلب گفت : بزرگداشت روز همدان در یکم شهریور ماه به مناسبت روز بوعلی سینا برگزار می شود.

ریحان سروش مقدم افزود : با حمایت و برنامه ریزی مسولان ارشد استانی  هدف بر این است که برنامه بزرگداشت روز همدان از سیمای ملی انعکاس داده شود. 
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی همدان وی  با بیان اینکه همایش بزرگداشت روز همدان بر بام بوعلی سینا برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این راستا برنامه های متعددی با حمایت و برنامه ریزی ارگانهای متعدد از جمله شهرداری همدان به اجرا خواهد درآمد . 

وی، نمایشگاه عکس از قدیم تا کنون، تور گردشگری ویژه شهروندان، افتتاح دبیرخانه همدان‌شناسی را از جمله برنامه های روز همدان عنوان کرد. 
سروش مقدم  از افتتاح دبیرخانه عین القضات همدانی در روز همدان خبر داد و گفت: امسال عین القضات همدانی به عنوان شخصیت برجسته استان معرفی شده و بزرگداشت وی نیز برگزار می شود. 

وی همچنین به پرده برداری از المان "همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران" در پل غدیر همدان اشاره کرد و افزود: کتابخانه تخصصی همدان شناسی نیز به مناسبت روز همدان افتتاح می شود. 

وی به تجلیل از مفاخر استان همدان  و کسانی که در احداث بنای بوعلی سینا در همدان نقش داستند اشاره و اظهار کرد: همایش عقلانیت در حکمت سینوی نیز با حضور وزیر ارشاد و 17 تن از شخصیت های برجسته کشوری در همدان برگزار می شود.


امتیاز به خبر :