• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 07:19

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران؛

خانه تاریخی انتقال خون مرمت و احیاء می‌شود

خانه تاریخی انتقال خون مرمت و احیاء می‌شود
برنامه تهرانگردی رئیس شورای شهر تهران و مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران، این هفته به ساختمان تاریخی انتقال خون تهران رسید  تا  خون تازه  مرمت و احیاء در رگهای این ساختمان تاریخی جریان گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران در حاشیه این بازدید گفت: مشارکت و تعامل ایجاد شده بین سازمانهای دولتی ، شورای شهر و شهرداری تهران در سال اخیر موجب هم افزایی  در حفظ آثار تاریخی و فرهنگی پایتخت شده است.


وی با بیان اینکه تعداد زیادی از بناهای تاریخی پایتخت متعلق به ساختمانهای  اداری است که از  دوره قاجار و پهلوی اول در اختیار سازمانها دولتی قرار داشته اند افزود: برای حفظ این ساختمانهای تاریخی نیازمند مشارکت تمامی سازمانها و حمایت های شورای شهر تهران هستیم.


مدیر کل میراث فرهنگی تهران پیشنهاد داد: سازمانهای دولتی می توانند با نظارت و مشارکت فنی این اداره کل ساختمان تاریخی در اختیار خود را پس از مرمت به موزه تخصصی نهاد و ارگان خود تبدیل کنند.


خسرو آبادی در ادامه افزود : در فاز اول مرمت ساختمان تاریخی انتقال خون مقرر شد در تفاهم‌نامه‌ای که بین این اداره کل، شهرداری منطقه 6 و اداره کل انتقال خون امضا می شود ، نخست بحث تهبه تفاهم نامه برای مرمت بخش قدیمی سازمان انتقال خون که متعلق به ا اوایل پهلوی اول است‌، صورت پذیرد و سپس نقش و وظیفه سه دستگاه در اجرای مرمت و احیاء این پروژه تعریف شود .
امتیاز به خبر :