• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 06:22

روستاي هدف گردشگري پاده ميزبان هزاران عزادار حسيني

روستاي هدف گردشگري پاده ميزبان هزاران عزادار حسيني

سرپرست اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان گرمسار از برگزاري مراسم تعزيه در روستاي هدف گردشگري پاده خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان،مهوش كمالي گفت: بر اساس رسمي كهن، مراسم سوگواري امام حسين(ع) در تكيه پاده برگزار مي‌شود و اداره ميراث فرهنگي گرمسار نيز در سال جاري اقدام به برگزاري مراسم تعزيه در اين روستا كرده است.

وي با بيان اين كه هرساله مراسم تعزيه در تكيه روستاي پاده از ابتداي محرم آغاز مي شود و به مدت 10 شب ادامه دارد، گفت: مراسم تعزيه شب هاي هشتم و نهم محرم توسط اين اداره برگزار مي‌شود.

كمالي  با اشاره به اين كه مراسم تعزيه در اين روستا با استقبال چشمگير مردم برگزار مي‌شود، افزود: به طور متوسط هر شب بيش از يك هزار نفر در مراسم تعزيه شركت مي‌كنند.

سرپرست اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان گرمسار گفت: روستاي هدف گردشگري پاده واقع در شهرستان آرادان به دليل برخورداري از جاذبه‌هاي تاريخي از جمله قلعه، حمام قديمي، آب انبار، يخچال و اماكن مذهبي شامل امامزاده ابوسعيد و تكيه قديمي و نزديكي به جاده اصلي تهران – مشهد، يكي از مكان‌هاي پر بازديد مسافران و گردشگران است.

امتیاز به خبر :