• دوشنبه 28 بهمن 1398
  • 21:59

در کار گروه گردشگری خراسان شمالی؛

طرح جامع گردشگری" ایوب" تصویب شد

طرح جامع گردشگری" ایوب" تصویب شد

طرح جامع گردشگری ایوب در جلسه کارگروه گردشگری میراث فرهنگی وصنایع دستی خراسان شمالی،تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ علی نیا معاون عمرانی استانداری استان در این جلسه گفت:آثار باستاني و اماکن تاريخي زيادي در شهرها وجود دارد ،با این حال گردشگري شهري مغفول مانده است، بايد با ايجاد جاذبه هاي گردشگري به اين سمت حرکت کنيم.

وی افزود: معرفي جاذبه هاي گردشگري يکي از مواردي است که همواره بر آن تأکيد داريم و بايد در اين زمينه از ظرفيت رسانه ها استفاده کنيم.

علي نيا با اشاره به 23روستاي هدف گردشگري در استان خراسان شمالی، اظهارداشت: 70 تا 80 درصد از روستاهاي استان قابليت جذب گردشگر را دارند و مي توان از ظرفيت آن ها استفاده کرد.

 محمد سویدانلویی مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي نیز در اين جلسه به وضعیت صنایع دستی اشاره کرد و گفت: 38 هزار تن پشم، 69 تن کرک و 78 تن موي بز در استان توليد مي شود ،این در حالی است که مواد اوليه مورد استفاده در بخش توليدات صنايع دستي 180 تن پشم، 12 تن کرک و 20 تن موي بز است.

وی با اشاره به توليد سالانه 60 هزار تخته گليم در استان، عنوان کرد: با احداث کارگاه نخ ريسي و رنگرزي در استان علاوه بر تأمين مواد اوليه مورد نياز ، امکان صدور آن ها به استان هاي همجوار نيز وجود دارد.

نيکدل رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم با بيان اين که گردشگري استان مظلوم واقع شده است، تصريح کرد: بايد در حوزه گردشگري به شکل زيرساختي کار کنيم ،اگر گردشگري رونق يابد موجب درآمدزايي و رونق استان مي شود.

در اين جلسه همچنین مقرر شد بسته هاي تبليغاتي براي معرفي ظرفيت هاي گردشگري استان تهيه شود.

امتیاز به خبر :