• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 06:25

برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام جهانی در استان گلستان

برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام جهانی در استان گلستان

برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین دربعد جهانی، زمینه را جهت معرفی هرچه بهتر اعتقادات وباورها ، سنت ها و آیین های مردمان ایران زمین به جهانیان فراهم خواهد آورد.

به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان، دکتر حسن صادقلو استاندار استان،در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان افزود: ما باید به سمت برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام جهان پیش برویم و البته در این راستا نباید از توجه به مسائل زیر ساختی غفلت کرد.

وی گفت: این جشنواره فرصتی است از سوی مدیریت کلان کشوری که در اختیار استان قرار داده شده و امیدواریم با مدیریت مناسب به خوبی برگزار شود.

صادقلو با بیان این که در برگزاری فرهنگ اقوام جهانی باید به دانش بومی ، روستایی و مباحث فرهنگی توجه ویژه شود؛عنوان کرد:باید سند جامع فرهنگ عمومی با برش استانی ایجاد شود تا مسائل استان با نگاه مهم مورد بررسی قرارگیرد،تهیه این سند جامع به انسجام و یکپارچکی فعالیت ها می انجامد.

وی با تاکید بر لزوم پیوستگی شورای فرهنگ عمومی استان با شهرستان ها، گفت: پیوستگی میان شورای استان و شهرستان ها باید تقویت شود، گاهی لازم است شهرستان ها گزارشی از برنامه های اجرایی خود بدهند تا به برنامه سازی ها و تصمیم گیری های شورای استان کمک کنند.

امتیاز به خبر :