• دوشنبه 16 تیر 1399
  • 16:48

مدير كل ميراث فرهنگي کرمان:

مرمت بازار تاریخی کرمان بدون همکاری مسوولان استان کرمان امکان پذیر نیست

مرمت بازار تاریخی کرمان بدون همکاری مسوولان استان کرمان امکان پذیر نیست

بازار  تاریخی کرمان یکی از طولانی ترین راسته بازارهای ایران محسوب  می‌شود كه بدون همكاري مسوولان و كسبه بازار مرمت اين بازار امكان پذير نخواهد بود.

به گزارش اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كرمان علي مهاجري مدير كل ميراث فرهنگي، استان در بازدید از بازار تاریخی کرمان که استاندار،شهردارومدیران ارشد استان حضور داشتند، ضمن تشكر از همكاري استانداري و شهرداري جهت بازسازي بازار بزرگ كرمان گفت: راسته بازار كرمان يكي از مهمترين جاذبه هاي تاريخي استان است كه سالانه بسياري از گردشگران از اين راسته بازار ديدن مي كنند.

وی عنوان کرد: کار مرمت و بازسازی بازار تاریخی شهر کرمان به‌ عنوان بزرگترین راسته‌بازار ایران از حدود هشت ماه قبل آغاز شد و تاکنون اقدامات مطلوبی در این مکان انجام شده است.

علیرضا رزم‌حسینی  استاندار كرمان نیز به نقش موثر خبرنگاران در بازسازی بازار اشاره كرد و گفت: خبرنگاران از نخستین جلسه مربوط به بازسازی بازار تاریخی کرمان در كنار مسئولان حضور داشتند و نقش اساسی در اجرای این پروژه دارند.

وی از خبرنگاران خواست تا مسوولان را با سوالات خود به چالش بکشند و مدیران نیزباید پاسخگوی خبرنگاران و مردم باشند.

استاندار کرمان با تاکید بر این که روحیه مطالبه‌گری باید در بین مردم کرمان افزایش یابد، ادامه داد: مردم هم با مسوولان تعامل و همکاری داشته باشند.

ابوالقاسم سیف‌اللهی شهردار كرمان نيز گفت: خبرنگاران موضوع بازسازی و بهسازی بازار تاریخی کرمان را به‌ صورت مرتب با انجام مصاحبه‌ها پیگیری می‌کردند.

گفتني است؛استاندار کرمان و تیم همراه از راسته‌باز تاریخی کرمان، قدمگاه و بازار مظفری، حمام ابراهیم خان ظهیرالدوله، بازار زرگرها و بازار کفاش‌ها بازدید کردند.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :