• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 23:06

تقدیر مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه از اقدام ارزشمند نوجوان 10 ساله

تقدیر مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه از اقدام ارزشمند نوجوان 10 ساله

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اقدام ارزشمند کودک کرمانشاهی برای اهدای مدال خود به کوهنورد خارجی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، علی فعله گری با اهداء لوح تقدیری از آرش قنبری کاکاوندی که در زمان برگزاری جشنواره جهانی سنگ نوردی بیستون مدال خود را به عنوان کادوی تولد به کوهنورد فرانسوی اهدا کرده بود تقدیر کرد.

وی اظهار داشت: این عمل نشان دهنده فرهنگ والای بخشش و مهمان نوازی در میان مردم استان کرمانشاه است که از گذشتگان به نسل های کنونی رسیده است.

فعله گری با اشاره به بازخورد گسترده خبر این اقدام زیبا در سطح رسانه های داخلی، گفت: آموزه های  فرهنگی و دینی بسیار ارزشمندی از نیاکان ما به جای مانده است که باید خانواده ها با تربیت مناسب به فرزندان خود انتقال دهند تا اینگونه مایه مباهات مردم استان شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش شود تا این فرهنگ والای مردم استان کرمانشاه به جهانیان معرفی شود، تاکید کرد: جهانیان اگر درک و شناخت درستی از آموزه های فرهنگی ما داشته باشند، قطعاً در آینده ما شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی در کرمانشاه خواهیم بود.

گفتنی است، «در زمان برگزاری جشنواره جهانی سنگ نوردی بیستون، در سالروز تولد « فیلیپ کروزر» سنگ نورد معروف فرانسوی به دلیل بی خبری از این اتفاق، کادویی برای این قهرمان فرانسوی تهیه نشده بود، «آرش قنبری کاکاوندی » پسر10 ساله کرمانشاهی که به همراه پدرش در این مراسم حضور داشت در یک حرکت خودجوش مدال برنز دریافتی از مسابقات تکواندوی استانی خود را که به همراه داشت به عنوان هدیه تولد به این سنگ نورد فرانسوی تقدیم کرد.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :