• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 22:14

مدير كل مناطق نمونه گردشگري:

سرمایه گذاران در 200 منطقه نمونه گردشگري آماده سرمايه گذاری هستند

سرمایه گذاران در 200 منطقه نمونه گردشگري  آماده سرمايه گذاری هستند

سرمایه گذاران در 200 منطقه نمونه گردشگري كشور آماده سرمايه گذاری هستند و ما در صدد فعال كردن اين مناطق هستيم.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری سمنان، جلال تاجيك مدير كل دفتر مناطق نمونه و زيرساختهاي گردشگري سازمان ميراث فرهنگي در حاشيه جلسه كارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اظهار داشت: يك هزار و 168 منطقه نمونه گردشگري در دولت قبل تصويب شده كه تنها 200 منطقه از اين تعداد سرمايه گذار دارد.

وي گفت: 104 منطقه از اين تعداد در حال احداث يا بهره برداري است كه  24 منطقه از اين تعداد به بهره برداري كامل رسيده و در حال خدمات رساني به گردشگران است.

وي پروژه مناطق نمونه گردشگري را در مجموع ناموفق توصيف كرد و افزود: بسياري از اين مناطق در دولت نهم و دهم بدون بررسي هاي كارشناسي و در نظر گرفتن مشكلات زيست محيطي و .... تصويب شده اند.

تاجيك اعلام کرد: سازمان ميراث فرهنگي در صدد ساماندهي مناطق نمونه گردشگري در كشور است، مناطق مناسب تثبيت می شود و مناطقي كه داراي مشكلات از جمله واقع شدن در مناطق چهارگانه و بدون قابليت جذب سرمايه گذار هستند حذف خواهند شد.

وي منطقه نمونه گردشگري دستجرد قم، منطقه نمونه چهاردره در تنكابن و مناطقه نمونه گردشگري در حاشيه درياچه اروميه را از موفقيت ترين مناطق نمونه گردشگري در كشور دانست.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :