• جمعه 09 اسفند 1398
  • 14:38

معرفی جاذبه‌های گردشگری از طریق راهنمایان میسر می‌شود

معرفی جاذبه‌های گردشگری از طریق راهنمایان میسر می‌شود

یکی از مهمترین روشهای معرفی استان گیلان از طریق راهنمایان در تورهای گردشگری است تا حضور این افراد بتواند به صورت ملموس معرفی تمامی ابعاد یک جاذبه را میسر کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده در این نشست بر ارتقای سطح دانش تخصصی راهنمایان گردشگری تاکید کرد و اظهار داشت: راهنمایان برای انتقال موضوعات و مفاهیم مرتبط با حرفه تخصصی خود باید به منابع و اطلاعات صحیح و دقیق تکیه کرده و آنرا به گردشگران منتقل کنند.

وی گفت: عملکرد راهنمایان گردشگری در یکسال گذشته در برگزاری همایش های تخصصی، معرفی جاذبه های گردشگری و هدایت تورهای گردشگری بسیار ارزنده بوده و باید این موقعیت را تقویت کرد.

این مسوول میراث فرهنگی گیلان با بیان برخی مشکلات موجود راهنمایان گردشگری اظهار داشت: مشکلات بیمه راهنمایان از سوی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در حال پیگیریست اما در خصوص مکان استقرار راهنمایان گردشگری استان گیلان، بخشی از فضای کلبه جهانگردی رشت در دو مرحله برای برخی فعالیتها در اختیار راهنمایان گردشگری قرار گرفت که در هر مرحله خود راهنمایان پس از مدتی به دلایلی این مکان را به میراث فرهنگی تحویل دادند و به همین علت مدتی این کلبه غیر فعال ماند.

علیزاده تصریح کرد: انتظار می رود راهنمایان گردشگری به عنوان بازوان اجرایی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری نقش آفرینی کرده و امور محوله را به دست گیرند تا هم پای دیگر تشکل های گردشگری استان حرکت کنند.

وی گفت: حضور راهنمایان در کلبه جهانگردی رشت در تعامل با دیگر تشکل های گردشگری مستقر در این مکان را مجددا میسر خواهیم کرد و نگرانی این گروه نیز مرتفع خواهد شد.

در ادامه اعضای هیات مدیره انجمن راهنمایان گردشگران استان گیلان هم به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند. 


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار