• جمعه 09 اسفند 1398
  • 03:33

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اعلام کرد:

معرفی استان خراسان جنوبی به عنوان مقصد و هدف گردشگری

معرفی استان خراسان جنوبی به عنوان مقصد و هدف گردشگری

نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان جنوبی ویژه نوروز 94 با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیران کل عضو ستاد صبح امروز در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، نخعی نژاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن تاکید بر این که، در ایام باقی مانده به ایام نوروز باید تمام توان خود را برای معرفی استان به عنوان هدف گردشگری به کار ببندیم، افزود: اگر در این زمینه موفق عمل کنیم در بحث اشتغال نیز موفق خواهیم بود چراکه توسعه گردشگری باعث اشتغال زایی می شود.

وی با اشاره به توانمندی‌های گردشگری استان خراسان جنوبی افزود: در بحث اطلاع رسانی و تبلیغات استان نیز باید خوب عمل شود و فرمانداران و میراث فرهنگی باید تمام تلاش خود را در این زمینه بکار گیرند تا استان ما مقصد گردشگری قرار گیرد.

نخعی نژاد تاکید کرد: در زمینه چاپ کتابچه «معرفی استان و راهنمای مسافران و گردشگران» باید تمام دستگاه های اجرایی با میراث فرهنگی همکاری نمایند.

وی افزود: نقشه راه های استان باید جامع باشد و هرچه سریعتر با مشارکت میراث فرهنگی، شهرداری و راه و شهرسازی استان آماده شود.

وی اذعان داشت: تهیه نقشه های شهرها برعهده شهرداری ها است و باید آثار تاریخی، اماکن گردشگری، امکانات رفاهی و ... در آن مشخص باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تعطیلات پایان ماه صفر ادامه داد: در این ایام که زائران زیادی به مشهد مقدس مشرف می‌شوند باید استان ما که مسافران زیادی برای رسیدن به این شهر مقدس از آن عبور می‌کنند، در آماده‌باش صددرصدی برای خدمات دهی به زائران امام رضا (ع) باشند و تمام تمهیدات نیز پیش بینی شود.

حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: باتوجه به نزدیک شدن به ایام نوروز مشکلاتی در زمینه خدمات دهی به مسافران و گردشگران وجود دارد که باید هرچه زودتر برطرف شود.

وی در ادامه به تعدادی از این مشکلات از قبیل نبود سرویس بهداشتی مناسب در جایگاه های سوخت، کمبود امکانات بهداشتی در برخی از مراکز اسکان (مدارس، مساجد و ...) و ... اشاره کرد.

 وی تاکید کرد: باید در پارک ها فضاهایی خاص برای اسکان مسافران پیش بینی شود که امکانات بهداشتی در دسترس باشد،شهرداری ها هر چه زودتر تابلو معرفی اماکن تاریخی با رنگ زمینه خاص (قهوه ای) نصب نماید و رانندگان اتوبوس ها نیز ملزم به توزیع آب بصورت بطری بین مسافران شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن بیان این که در سال گذشته از مجموع 26 دستگاه اجرایی تنها 7 دستگاه در زمینه چاپ نقشه و کتابچه با میراث فرهنگی همکاری کردند، خواستار کمک و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در این مورد شد تا خروجی آن در حد و اندازه استان باشد.

رمضانی در پایان ضمن اشاره به پیشنهاد محیط زیست در مورد پاکسازی تفرجگاه ها و اماکن گردشگری به صورت گروهی و نصب تابلوهای راهنمادر این اماکن خواستار همکاری، همراهی و همدلی تمام دستگاههای اجرایی شد.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار