• جمعه 09 اسفند 1398
  • 16:05

قدرت هر كشوري بر پژوهش استوار است

 قدرت هر كشوري بر پژوهش استوار است

پژوهش يكي از اساسي ترين نيازها براي نيل به پيشرفت و توسعه همه جانبه يك كشور است و قدرت و استقلال هر كشوري بر پژوهش و توليد علم استوار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی، رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن بیان مطالب فوق در جلسه مشترک با مسئولین دانشکده هنر دانشگاه بیرجند که به منظور برنامه ریزی هفته پژوهش در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد گفت: هفته پژوهش فرصت مناسبي براي توجه و تمركز روي ابعاد مختلف امر پژوهش فراهم مي آورد، همچنين فرصت تعامل بین دستگاه های اجرایی با مراکز پژوهشی و دانشگاهی ایجاد می نمايد.

وی ضمن تاکید بر پژوهش محور بودن فعالیت های سازمان در حوزه‌های نظیر حفاظت و مرمت، باستان شناسی و مردم شناسی، موزه داری، صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، حوزه گردشگری و ... از انعقاد تفاهم نامه های همکاری با مراکز پژوهشی و دانشگاهی خبر داد و گفت: در این راستا تاکنون همکاری های مشترکی با دانشگاه بیرجند انجام شده که برگزاری موفقیت آمیز همایش ملی باستان شناسی یکی از این اقدامات بوده است.

 وی در ادامه بر همکاری و انجام کارهای مشترک تحقیقاتی تاکید کرد و یادآور شد: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های دو دستگاه جهت رفع مشکلات حوزه هنرهای سنتی و میراث فرهنگی استفاده و موجبات تعالی فرهنگ و هنر استان را فراهم کرد. 
رمضانی اعلام کرد: پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، نشست تخصصی معرفی نخستین عروسک بومی ثبت شده در فهرست آثار ناملموس و نمایشگاه عروسک های خراسان جنوبی را در هفته پژوهش برگزار خواهد کرد.
قریشی، رییس دانشکده هنر دانشگاه بیرجند، نیز از همکاری موثر میراث فرهنگی جهت راه اندازی دانشکده هنر در سال 1381 تقدیر کرد و گفت: دانشکده هنر در حال حاضر با داشتن اساتید مجرب و متخصص و تحصیل 850 دانشجو در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد باستان شناسی، کارشناسی صنایع دستی، کارشناسی فرش و کارشناسی هنر اسلامی آمادگی دارد در انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی، میراث فرهنگی استان را کمک و یاری نماید.
حسن هاشمی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده هنر نیز در این جلسه پیشنهاد تشکیل اتاق فکر با رویکرد ایده پردازی و ارائه راهکارهای مناسب جهت توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را ارایه کرد و تاکید کرد اولویت ها تحقیقاتی و اجرایی در این اتاق فکر مشخص شود.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار