• یکشنبه 04 اسفند 1398
  • 01:34

اولين اکوکمپ گردشگري کشور در نهبندان خراسان جنوبی تاسیس می شود

اولين اکوکمپ گردشگري کشور در نهبندان خراسان جنوبی تاسیس می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ، مسئول نمايندگي وزارت امور خارجه در خراسان جنوبي و جمعي از مسئولان از کوير حيدرآباد نهبندان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، طی این بازدید اعلام شد اولين اکوکمپ گردشگري در کوير حيدرآباد نهبندان با صدور مجوز به زودی تاسيس مي شود.

لازم به ذکر است مطالعات احداث اولين اکوکمپ گردشگري در کوير حيدرآباد نهبندان از یکسال پیش آغاز شده و اکنون بسياري از تجهيزات و زيرساخت هاي آن فراهم شده است، سال گذشته 300 گردشگر به اين منطقه آمدند.

رمضانی مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبی در حین بازدید از نمایشگاه تولیدات صنایع دستی مردم روستای حیدرآباد، از اعطاي تسهيلات کم بهره به متقاضيان هنرهاي صنايع دستي خبر داد و گفت: اين اداره کل در روستاهايي که افراد تمايلي به احياي صنايع دستي خود داشته باشند تا سقف 150 ميليون ريال وام مي دهد |،در پي آن هستيم تا رايزني هايي انجام شود که اين مبلغ تا سقف 200 ميليون ريال افزايش يابد.

وي ادامه داد: توسعه گردشگري در خراسان جنوبي روز به روز در حال ارتقا و رونق است و تا حدودي زيرساخت هاي آن هم فراهم شده است به علاوه اکنون وقت آن رسيده که جاذبه هاي گردشگري استان به همه دنيا معرفي شود.

غلامرضا ابراهيمي مسئول نمايندگي وزارت امور خارجه در استان هم گفت: اين نمايندگي با همکاري سازمان هاي مربوط مانند ميراث فرهنگي و محيط زيست براي فراهم کردن زيرساخت ها و جذب گردشگر در استان و به ويژه منطقه نهبندان فعاليت خواهد کرد و همچنين طرح ها و ايده هايي را به اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ارائه خواهد داد که اجراي آن به طور يقين سبب رشد و رونق صنعت گردشگري خارجي در استان خواهد شد.

وی مهم ترين ايده اين نمايندگي را ورود تورگردانان و تورليدرهاي خارجي و معرفي جاذبه هاي گردشگري استان به آن ها اعلام کرد و افزود: معرفي جاذبه هاي گردشگري اين استان به تورگردانان و تورليدرهاي خارجي سبب جذب بيشتر گردشگر خارجي به خراسان جنوبي مي شود.

ابراهيمي ورود گردشگر خارجي به منطقه حيدرآباد را باعث رونق اقتصادي ، پايداري جمعيت و پيشرفت زيرساخت هاي منطقه دانست و ادامه داد: ورود گردشگر خارجي به استان به همراه خود ارز آوري دارد و از لحاظ اقتصادي هم کمک حال مردم است.

سید احمد رونقی، مجری طرح توسعه بيابان گردي خراسان جنوبی نیز از برگزاري همايش کويرنوردي در حيدرآباد نهبندان در اواخر آذرماه امسال خبر داد و افزود: چند گروه گردشگر داخلي و خارجي با همکاري يکي از شرکت هاي معتبر گردشگري کشور به اين منطقه مي آيند و به بلندترين تپه هاي ماسه اي جهان صعود مي کنند.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :