• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 16:24

به مناسبت هفته پژوهش؛

تجلیل از پژوهشگران برترمیراث فرهنگی استان مرکزی

تجلیل از پژوهشگران برترمیراث فرهنگی استان مرکزی

قرارگرفتن درمسیرتوسعه و پیشرفت برای هر جامعه ای با فعالیت پژوهشگران عرصه های مختلف فراهم می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرکزی؛سیدمحمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان این مطلب گفت: جامعه ما برای رسیدن به جایگاه برتر نیازمند پژوهش است و فعالیت محققان در این عرصه کاری منطقی ، عقلایی و ارزشمند است.

وی افزود: ما در حوزه های علمی و همه حوزه ها دست طمع دشمن را از کشور کوتاه کردیم و این نتیجه کارتحقیقات است در عین حال ما باید هم قدرشناس باشیم هم زمینه را برای کار پژوهش و تحقیقات را فراهم کنیم.

حسینی، کمبود اعتبارات در بخش پژوهش درارگانها و سازمانها را یادآور شد و گفت: تنها یک درصد اعتبارات برای این بخش هزینه می شود.

وی ادامه داد: در صورتی که به جایگاه علم و محقق کم توجهی شود آسیب هایی به کشور وارد خواهد شد که جبران آن امکان پذیر نیست.

در پایان این مراسم از محمد ناصری فرد پژوهشگر سنگ نگاره های تیمره خمین، غلامعلی فراهانی پژوهشگر فرهنگ عامه مهدی دریایی پژوهشگر تعزیه ، یوسف شاه حسینی پژوهشگرآواهاوکارآواهای سنتی تفرش، احمد قبادی کارگردان فیلم های مستند از جمله بازار اراک، قاسم فضلی باستانشناس ومردم شناس ، اسماعیل شراهی باستانشناس دستکندهای زیر زمینی تهیق وپرونده های ثبتی معنوی وغفور کاکا باستانشناس تپه تاریخی سرسختی با لوح تقدیر و تندیس سالروز پژوهش تجلیل شد.
وجیهه قنبری امتیاز به خبر :