• جمعه 09 اسفند 1398
  • 02:12

رییس جامعه هتلداران ایران در نشست هم اندیشی واحدهای اقامتی مازندران مطرح کرد:

ایجاد تشکل قوی راهکار برون رفت از مشکلات گردشگری

راهکاراساسی برای برون رفت سرمایه گذاران از مشکلات موجود دراین صنعت ایجاد تشکل قوی است و با تحقق آن و همگرایی در میان اعضای جامعه هتلداران کشور می توان مشکلات را کاهش داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران جمشید حمزه زاده رییس جامعه هتلداران ایران روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی واحدهای اقامتی استان مازندران در تالاراجتماعات هتل نارنجستان نور بیان کرد: از یکسال اخیر تاکنون اقداماتی نظیر معافیت مالیات حدود 50 درصدی تاسیسات گردشگری ، حذف حدود 5 درصد پرداختی به شهرداری ها و نیز پرداخت تسهیلات کم بهره و درازمدت به سرمایه گذاران برای ساخت واحدهای مرکزاقامتی در شهرهای بزرگ با مدت زمانی حدود چهارسال و نیز کمتر توسعه یافته حدود شش سال انجام گرفته است .

وی با بیان این که درحال حاضر هم افزایی مطلوبی با فراکسیون گردشگردی مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است، اظهارداشت: این هم افزایی با هدف رفع مشکلات و ارائه خدمات فرابخشی به صنعت جهانگردی ایجاد شده که دراین بخش مصوبات خوبی بدست آمده که برای تحقق آن نیاز به همکاری همه هست.

حمزه زاده همچنین از تاسیس مجمع های هماهنگی تشکل های گردشگری خبر داد و افزود: با تاسیس چنین تشکلی تمامی سیاست های راهبردی این حوزه در استان ها نیز پیگیری خواهد شد .

وی مساله آموزش را برای رشد کیفی خدمات در صنعت گردشگری بویژه هتلداری بسیار مهم دانست واذعان داشت : باید کمیته هایی نیز از جمله تبلیغات ، حقوقی ، شورای عالی اطلاع رسانی با هدف رونق و افزایش سهم اقتصاد از صنعت گردشگری باید ایجاد شود.

رییس جامعه هتلداری ایران همچنین از تخصیص اعتبارات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای استاندارد سازی نیز ساخت هتل های جدید در کشور خبرداد .

درپایان شماری از هتلداران ، بدهی های معوق بانکی ، افزایش هزینه های آب و برق ، گاز ، تلفن ، حق بیمه ، مالیات ، فرهم نبودن زیرساخت ها ، موقتی بودن پروانه بهره برداری ،فعالیت های واحدهای استیجاری و درپی آن کاهش استقبال مسافران از مراکز اقامتی، نبود حمایت و نداشتن برنامه ریزی مناسب برای جذب گردشگران در مازندران را از جمله مشکلات موجود دراین استان برشمردند.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار