• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 18:52

استاندار استان مرکزی:

تمهیدات لازم برای تامین امنیت و رفاه مسافران نوروزی انجام شود

تامین امنیت، ایمنی جاده ها، اسکان، بهداشت و سلامت مسافرین، تجهیز و آماده سازی نمازخانه ها و مساجد و زیبایی شهرها باید در اولویت خدمات رسانی به مسافرین باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی؛مقیمی استاندار استان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر که در محل استانداری برگزار شد، با تأکید بر توجه ویژه دولت به ستاد اجرایی خدمات سفر، اظهار کرد: آماده کردن استان جهت پذیرایی از مسافران نوروزی و انجام تمهیداتی جهت افزایش میزان ماندگاری مسافران در استان باید مورد توجه قرار گرفته و خاطره خوبی از استان مرکزی برای مسافران عبوری ایجاد شود.

وی عید نوروز را بزرگترین مراسم سنتی، تاریخی و ملی کشور برشمرد و گفت: باید متناسب با آن چهره شهر ها و روستا آراسته شود.

مقیمی با اشاره به امکانات و ظرفیت های فراوان استان مرکزی در حوزه گردشگری و لزوم معرفی این ظرفیت ها در این ایام، گفت: در معرفی توانمندی های گردشگری استان موفق عمل نکرده ایم.

استاندار مرکزی ابراز کرد: استان مرکزی می تواند با وجود امکانات و جاذبه های گردشگری فراوان مسافران و گردشگران زیادی را جذب نماید.

مقیمی بر لزوم ساماندهی علائم راهنمایی و رانندگی در راستای افزایش ایمنی در جاده ها، ساماندهی ورودی شهرها، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی بین راهی تأکید کرد و افزود: چهره شهر باید زیباتر شده و مسافران عید را به خوبی در شهر احساس کنند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: تأمین نیازهای ضروری مسافران تاثیر بسزایی در جلب گردشگر به این استان دارد، بنابراین توجه به مسائل سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها نه تنها در ایام نوروز بلکه در تمامی اوقات ضروری است که این امر هم باید توسط فرمانداران انجام گیرد.

مقیمی اظهار کرد: استان مرکزی و شهرستان‌های آن دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری هستند که برای معرفی آنها به مسافران نوروزی باید از فاکتورهای آراستگی و تبلیغاتی استفاده کرد.

وی همچنین بر کاهش تصادفات جاده‌ای و تلفات این حوادث تاکید و عنوان کرد: عمده عامل تصادفات جاده‌ای خواب آلودگی است، بنابراین احداث مکانی امن در نقطه‌ای به دور از خطر برای اسکان مسافران و رفع خستگی آنها می‌تواند تاثیر بسیاری در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای داشته باشد.

استاندار مرکزی افزود: فرمانداران باید امکانات و ظرفیت های موجود در شهرستان ها را شناسایی کنند تا در مواقع ضروری بتوان از آنها به نحو مطلوب استفاده کرد.

مقیمی با بیان اینکه ارائه مطلوب خدمات و حفظ پاکیزگی در کنار ظاهر آراسته شهرها سابقه ذهنی خوبی از استان مرکزی در مسافران عبوری ایجاد خواهد کرد، گفت: عید نوروز و حضور مسافران در استان فرصت مناسبی برای عرضه توانمندی ها، معرفی ظرفیت ها و عرضه سوغات و صنایع دستی به مسافران خصوصاً در ورودی شهرهاست که  موجب درآمدزایی و ایجاد فرصت های شغلی می شود و اینگونه فرصت ها باید شناسایی و مورد استفاده مطلوب قرار گیرند.

وی همچنین حفظ امنیت در تعطیلات نوروزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: علاوه بر آمادگی دستگاه های خدمات رسان باید از تمامی ابزارها و تجربیات در راستای ایجاد و حفظ امنیت در جریان سفرهای نوروزی برای مردم بکار گرفته شود و از اموال مردم محافظت گردد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: معاونین استاندار و فرمانداران در ایام نوروز باید بر امور اجرایی ستاد خدمات سفر شخصاً نظارت داشته باشند.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :