• جمعه 09 اسفند 1398
  • 16:12

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز خبر داد:

برگزاری کارگاه تخصصی آموزش صنایع‌دستی در مدارس شبانه‌روزی اهواز

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز از برگزاری کارگاه تخصصی آموزش صنایع‌دستی در مدارس شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خوزستان؛غلامرضا جلیلی نیا اظهار داشت: به‌منظور فراگیر شدن صنایع‌دستی و ایجاد فرصت‌های متنوع شغلی برای جوانان در آینده کارگاه رایگان آموزش صنایع‌دستی در مدارس شبانه‌روزی شهرستان اهواز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد هماهنگی‌های لازم در این زمینه تاکید کرد: با اداره کل آموزش‌وپرورش استان خوزستان در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام‌شده است و امیدواریم در هفته‌های آینده این کارگاه‌ها آغاز به کار کنند.

وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در این زمینه گفت: مدارس شبانه‌روزی در شهرستان اهواز تعدادی محدود دارند و به آموزان در مدرسه به این مهم تصمیم‌گیری شده است و می‌کوشیم تا با این کارگاه‌ها هم صنایع‌دستی خوزستان معرفی شود و هم در این زمینه استعدادیابی کنیم.

جلیلی نیا با اشاره به اینکه رشته‌های مناسبی برای این کارگاه انتخاب‌شده است، خاطرنشان کرد: به فراخور جنسیت و علاقه دانش آموزان رشته‌هایی انتخاب‌شده و آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اهواز افزود: خوزستان ازنظر صنایع‌دستی جایگاه بسیار خوبی دارد و می‌کوشیم تا در راستای بهبود وضعیت صنایع‌دستی آموزش‌های ارائه‌شده را فراگیرتر کنیم.

وی با تقدیر از زحمات مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان به دلیل اشراف بسیار زیاد به حوزه صنایع‌دستی در این بخش برنامه‌های بسیار متنوعی برای اجرا پیشنهاد می‌کند و برای اجرای این برنامه‌ها در حال رایزنی هستیم.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار