• چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • 08:23

يك تورگردان:

سمنان استان چهار فصل است

مدير عامل باشگاه دوچرخه سواري تعطيلات و مجري تورهاي تخصصي ورزشي گفت: سمنان استان چهار فصل است و در تك تك روزهاي سال مي‌توان در اين استان تور طبيعت گردي برگزار كرد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «مجيد محمدي» در گفت و گويي اظهار داشت: استان سمنان پتانسيل بالايي در زمينه برگزاري تورهاي طبيعت‌گردي دارد و وجود مناطق حفاظت شده در اين استان زمينه مناسبي براي برگزاري تورهاي طبيعت‌گردي و ورزشي فراهم كرده است.

وي گفت: اجراي تور طبيعت‌گردي در خارتوران، پرور، بهورد، جاده سنگفرش، قصر بهرام، غار نمكي، چشمه علي و ... از جمله تورهاي برگزار شده در استان سمنان از ابتداي سالجاري تا كنون است و شركت‌كنندگان در اين تورها، بخشي از مسير را با دوچرخه ركاب مي‌زنند.

محمدي با اشاره به قابليت‌هاي طبيعت‌گردي استان سمنان گفت:كوير، جنگل، دشت، كوه و ... از جمله جاذبه‌هاي طبيعي اين استان براي برگزاي تورهاي ورزشي است و البته جاذبه هاي تاريخي و فرهنگي اين استان نيز اهميت ويژه اي دارد.

مربي فدراسيون كشوري دوچرخه‌سواري با بيان اينكه يكي از ويژگي‌هاي اين تورها استفاده از دوچرخه است، افزود: اين تورها هيچ نوع آلايندگي زيست محيطي براي منطقه ندارند.

وي هدف از برگزاري اين تورها را گسترش فرهنگ گردشگري، طبيعت‌گردي و سفر به همراه ورزش كردن عنوان كرد و گفت: برگزاري تور طبيعت گردي در ده نمك و پاده، منطقه حفاظت شده خنار، پارك ملي كوير و بهورد از جمله برنامه هاي تورهاي ورزشي تا پايان سالجاري است.

مدير عامل باشگاه دوچرخه سواري تعطيلات و مجري تورهاي تخصصي ورزشي گفت: تور ويژه نوروز اين مجموعه در پارك ملي و زيستكره توران برگزار مي شود.

 

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار