• جمعه 02 اسفند 1398
  • 12:47

برگزاری نخستین نشست کارگروهای تخصصی رشته های صنایع دستی استان تهران

برگزاری نخستین نشست  کارگروهای تخصصی رشته های صنایع دستی استان تهران

نخستین نشست کارگروه های تخصصی رشته های صنایع دستی با حضور اساتید و پیشکسوتان صنایع دستی استان تهران روز 27 دی  در  سالن همایش های موزه فرش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تهران رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان با حضور در جمع هنرمندان صنایع دستی تهرانی تصریح کرد :  اعضای کارگروه  فارغ از مسائل اداری و خالصانه مشکلات و معضلات هنرمندان را  بررسی و در جهت رفع موانع و ارتقاء جایگاه صنایع دستی  تلاش خواهند کرد.

خسروآبادی با اعلام این که رسیدگی و حل بسیاری از مشکلات هنرمندان در حیطه وظایف استانی نبوده   و پرداختن به آن نگاهی ملی و فراسازمانی را می خواهد تاکید کرد: در حوزه انتقال مسئله به مدیران ملی و بهره گیری از ظرفیت مدیریت شهری از هیچ گونه  تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران افزود: اگر بخواهیم  ساختار صنایع دستی را که در دهه  اخیر به علت برنامه ریزی های مقطعی و  سلیقه ای از هم متلاشی شده است را به یک ساختار نظام یافته بازگردانیم باید با انجام یک مهندسی مجدد و اصولی  در حوزه نیروی انسانی و تشکیلات سازمانی گام برداریم.

در آغاز این نشت شهرام مریخی معاون صنایع دستی استان تهران با اعلام آن که سه نفر از اسانید برجسته در هر  یک از رشته های صنایع دستی به عنوان نماینده در  کارگروه های تخصصی حضور خواهند داشت تصریح : این کارگروه  به عنوان تیم مشاوره ای در کنار معاونت صنایع دستی حضور و فعالیت خواهند داشت.

تدوین استاندارهای کارگاهی و  ارائه راهکار برای جلوگیری از منسوخ شدن رشته های صنایع دستی  از دیگر وظایف تعریف شده برای کارگروه های تخصصی بود که مریخی به آن اشاره کرد.

معاون صنایع دستی استان تهران با بیان آنکه؛برنامه ریزی و  اجرای نمایشگاه روز جهانی صنایع دستی در سال 94  به عنوان  مهمترین رویداد بین المللی  ایران در حوزه صنایع دستی به استان تهران واگذار شده است تصریح کرد : از  دانش و تجربه اعضای کارگروه های تخصصی رشته های صنایع دستی در امر  نظارت بر  حضور هنرمندان و کمیت و کیفیت محصولات عرضه شده و همچنین قیمت گذاری بر آثار هنری بهره خواهیم برد.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :