• چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • 07:29

باحضور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی؛

جلسه شورای اداری مانه وسملقان برگزارشد

جلسه شورای اداری مانه وسملقان برگزارشد

استان خراسان شمالی بیش از هزارو 200 اثر وبنای تاریخی دارد اما در زیر ساخت های بخش گردشگری نتوانسته است به جایگاه اصلی خود دست یابد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ سودانلویی مدیرکل میراث فرهنگی استان در جلسه شورای اداری شهرستان مانه وسملقان به تبین اهداف گردشگری استان پرداخت وگفت: مانه وسملقان تابلوی گردشگری استان است وبه تنهایی یک بسته کامل گردشگری است ،جاذبه های گردشگری وصنایع دستی در مانه وسملقان یک موهبت الهی است.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در سال 91 به استان  گفت:مبلغ 8میلیاردو 500 میلیون تومان اعتبار از محل سفر مقام معظم رهبری به میراث فرهنگی خراسان شمالی اختصاص یافته است که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات شرایط تغییر کند.

وی تصریح کرد:در صدد هستیم بتوانیم برای سال 94 بخشی از این اعتبارات را جذب کنیم وی سهم اعتبارات شهرستان از محل سفر مقام معظم رهبری برای سال 94 را ششصدو24 میلیون تومان عنوان کرد.

در ادامه غلامرضا عوض زاده فرماندار مانه وسملقان گفت:آنچه که در حوزه شهرستان باید مد نظر مدیران دستگاههای اجرایی باشد این است که دستگاهها به شکلی کار کنند که کارشان پشتوانه علمی وعقلانی داشته باشد.

وی از مدیران خواست از تصمیم های سطحی پرهیز کنند وافزود: با مردم با صداقت برخورد کنیم تا هر جا اگر مشکلی پیش آید بتوانیم با شجاعت از مردم عذر خواهی کنیم

عوض زاده در ادامه از مانه وسملقان به عنوان بهشت باستان شناسی استان یاد کرد وافزود:مانه وسملقان در حوزه گردشگری دارای مزیت های فراوانی است واگر زیر ساخت های گردشگری در شهرستان تقویت شود شاهد پیشرفت خوبی در زمینه های گردشگری وصنایع دستی در شهرستان خواهیم بود

وی به کاهش نزولات جوی در شهرستان اشاره کرد وگفت:در بخش آب شرب شهری و روستایی باید از هم اکنون تدابیری اندیشیده شود تا در ابتدای سال آینده با مشکل کمبود آب شرب مواجهه نشویم.

Bottom of Form

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار