• چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • 07:46

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی با استاندار

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی با استاندار

مدیرکل میراث فرهنگی جهت رفع مشکلات گردشگری استان نشستی  دوساعته با استاندار خراسان شمالی  داشت.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ در این جلسه علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی بر بهره برداری هر چه سریعتر از مجتمع خدماتی رفاهی پلمیس تاکید کرد،

وی همچنین وضعیت کانکس های مستقر در بش قارداش را جویا شد و تاکید کرد :وضعیت این کانکس هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی نیز مشکلات پیش آمده توسط اصناف که زیر مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت است را مطرح کرد تا موضوع در کلان مدیرت کشور بین میراث فرهنگی و وزارت صنعت، معدن و تجارت حل و فصل شود.

سویدانلویی  در خصوص ممنوع بودن قلیان در سفره خانه های سنتی گفت: بر اساس یک آمار در استانهایی که قلیان ممنوع شده اعتیاد به مواد مخدر رشد بالایی داشته است و خواستار حل ممنوعیت قلیان در استان شد.

وی افزود: بر اساس گزارش حوزه گردشگری پس از ممنوع شدن قلیان دوهزار فرصت شغلی نیز از بین رفته است.

بحث امضا تفاهم نامه نیز از دیگر موضوعاتی بود که مدیر کل میراث فرهنگی آن را مطرح و استاندار نیز ضمن انتقاد از محتوای تفاهم نامه از امضا آن در آینده ای نزدیک خبر داد.

موضوع پروژه هتل 5 ستاره هماگ مرکز استان از دیگر مواردی بود که مدیرکل میراث ضمن تشکراز دستورات و پیگیریهای استاندار، بی نتیجه بودن اقدامات را تا کنون بواسطه عدم همکاری اداره کل اوقاف دانست که بنا شد از طریق حوزه استاندار محترم و از طریق تهران موضوع پیگیری شود.

سویدانلویی بحث ناکافی بودن اعتبارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به اینکه الویت دوم توسعه استان است را مطرح کرد و گفت: ما اولویت دوم توسعه هستیم ولی کل اعتبارات عمرانی ما سه میلیارد تومان است حال آنکه سازمان جهاد کشاورزی بعنوان اولین اولویت 36 تا 38 میلیارد تومان اعتبار دارد و با این اعتبارات نمی توان پاسخگوی مردم و مسئولین بود.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار