• جمعه 02 اسفند 1398
  • 13:46

برنامه‌های دهه فجر اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مرکزی اعلام شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی برنامه‌های دهه فجر این اداره کل را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی سید محمد حسینی گفت: برنامه‌های گرامیداشت دهه مبارک فجر این اداره کل از 12 تا 22 بهمن ماه و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب در شهرهای سراسر استان به اجرا در می‌آید.

وی تصریح کرد: حضور نمادین در فرودگاه امام خمینی(ره) اراک، همراهی و همکاری در نواختن زنگ انقلاب در بیت امام(ره)، طراحی کیک انقلاب، پرواز کبوترها و بادکنک‌ها و کتابت دیوان حضرت امام(ره) در شهرستان خمین از برنامه‌های نخستین روز از دهه مبارک فجر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های عمرانی، نقالی و نقل خاطره از رویدادهای دوران شکل‌گیری انقلاب اسلامی در مدارس استان، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع انقلاب و شهداء در موزه مفاخر و مشاهیر اراک و برگزاری تور یک روزه به مقصد مرقد و بیت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) با همکاری دفاتر خدمات مسافربری را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده این ایام عنوان کرد.

حسینی گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری مسابقه فرهنگی در موزه‌ها، اهدای پنج هدیه نفیس به متولدین روز شمار انقلاب اسلامی و غبارروبی مزار شهداء و بازدید از خانواده‌های جانبازان، رزمندگان و شهدای انقلاب اسلامی مرتبط با سازمان از دیگر برنامه‌های این اداره کل به شمار می‌رود.

وی برگزاری نشست صمیمی مدیرکل با رسانه‌ها در زمینه دستاوردهای انقلاب اسلامی، برگزاری نشست با کارکنان، هنرمندان صنایع دستی و دفاتر خدمات مسافربری به منظور رسیدگی به مشکلات موجود، برگزاری شب شعر انقلاب در موزه چهار فصل اراک، کوهپیمایی کارکنان در منطقه نمونه گردشگری دره گردو، برگزاری جشنواره کودک و انقلاب در موزه مفاخر، تلاش در برگزاری گرامیداشت انقلاب در مناطق نمونه گردشگری شهر آوه، حضور در راهپیمایی 22 بهمن و... را از دیگر برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به مناسبت دهه مبارک فجر عنوان کرد.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :