• ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399
  • 21:07

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

پرواز دبی –ساری بهترین فرصت رونق گردشگری خارجی است

یزی کند.

استمرار پرواز مستقیم دبی – ساری بهترین فرصت برای رونق گردشگری خارجی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛علیرضا یونس معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران در نشست هماهنگی پرواز مستقیم دبی-ساری با حضور مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی سراسر استان اظهار داشت: گفت:خدای بزرگ به زیباترین سیرت و صورت مازندران را خلق کرد زیبایی های بی بدیلی که بهشت طبیعی روی زمین است بدون اینکه حتی ریالی برای آن هزینه شده باشد.

وی از تبلیغات به عنوان یکی از عوامل جذب گردشگر یاد کرد و افزود:امسال بالغ بر 20 میلیون گردشگر در مازندران اقامت داشتند و از این مناظر و طبیعت زیبا بهره گرفتند باید از این ظرفیت ها برای رونق گردشگر داخلی استفاده کنیم و کارهای بر زمین مانده چون معیشت مردم را حل نماییم.

یونس به حمایت جدی استان از بخش خصوصی تاکید کرد و گفت:ما آماده ایم کمک کنیم تا به درآمدهای شما اضافه شود و بسیاری از گردشگاه ها چون چشمه سورت،میانکاله سواحل دریا با رعایت مولفه های زیست محیطی در قالب انجمن های مردم نهاد و شرکت های تعاونی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا برای اقتصادی کردن آن با امکان ،ابزار ،تجربه و شناختی که دارد به نفع مردم کشور،استان و خود برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه هیچ جامعه ای به پیشرفت نمی رسد جز اینکه مردم آن همدل و هم افزا باشند و به هم اعتماد داشته باشندافزود:ابزار و امکانات بسیاری در استان وجود دارد اما یکی از دردهای مزمن استان این است که با هم نمیستیم و به صورت جزیره ای فعالیت می کنیم باید به صورت زنجیره ای در کنار هم قرار بگیریم تا تحول ایحاد کنیم.

یونس از استمرار پرواز دبی-ساری به عنوان بهترین فرصت برای رونق گردشگری خارجی در استان اشاره کرد و گفت:کشورهای عربی  بهترین فرصت برای معرفی مازندران است مردم این کشورها مسلمان هستند و تمامی مولفه های فرهنگی که ما به دنبال آن هستیم را رعایت می کندد و از توان مالی خوبی برخوردارند.

وی گفت :به اعتقاد تحلیلگران سیاسی وضعیت مذاکره به نتیجه خواهد رسید و فضای گردشگری رو به شکوفایی خواهد رفت و تبادل گردشگر به سهولت بیشتری صورت می گیرد و مازندران که استانی با ظرفیت های گردشگری است به همت مدیران استانی که عزمشان را برای توسعه این صنعت جزم کردند آینده درخشانی خواهد داشت.

یونس از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی حاضر در جلسه خواست برای استمرار پرواز دبی –ساری همدل شوند و با قبول سهمیه ای در این حرکت بزرگ سهیم باشند تا فضای گردشگری مازندران بیش از گذشته رونق گیرد.

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: یکی از دغدغه های که بخش خصوصی در تمامی تاسیسات گردشگری از اقامتی گرفته تا پذیرایی و مجتمع های تفریحی داشته و دارند توجه به زیرساخت هاست که یک بخش آن مربوط به امور زیربنایی است که در گرو انجام امور دیگر دستگاه های اجرایی است.

وی افزود:تنوع بخشیدن به گردشگری و رونق رشته های مختلف آن چون گردشگری سلامت و دریایی و تمامی اتفاقاتی که می تواند بازار گردشگری را رونق دهد جزو وظایف زیرساختی است که  برعهده سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

بزرگ نیا گفت:با ورود استاندار مازندران و نگاه ویژه ای که ایشان به گردشگری دارند بسیاری از پروژه هایی که ظرفیتش بود اما چندان توجهی به آن نمی شد چون گردشگری سلامت پرداخته شد تا زمینه های ورود گردشگر از خارج از مرزهای ایران فراهم گردد.

 وی با بیان اینکه گردشگری دریایی دیگر در ادبیات مدیران و مطالبات مردم جا افتاده است افزود:نگاه به گردشگری دریایی دیگر نگاه به ساحل نیست بلکه سمت و سوی برنامه ریزی برای استفاده از دریا است.

بزرگ نیا از پرواز مستقیم به دبی از طریق قشم ایر را تامین یکی از مهمترین زیرساخت های گردشگری در ورود و خروج گردشگر نام برد و گفت:گردشگران عرب بهترین مشتریان مازندران هستند که می تواند مقدمه حضور دیگر گردشگران و بهترین تبلیغ برای ظرفیت استان باشد.

بزرگ نیا با بیان اینکه در صورتی که این فرصت درست استفاده نشود ظرفیت دیگری اضافه نخواهد شد تصریح کرد:برای اینکه از این فرصت ایجاد شده بهره مند شویم باید انسجام جدی داشته باشیم تا نام مازندران در گردشگری جهان بدرخشد.

وی با اشاره به این مطلب که چنانچه گردشگری را به صورت پازل نبینیم متصرر خواهیم شد و گردشگری مازندران توسعه پیدا نمی کند افزود:تمامی استانها برای توسعه گردشگری خیز برداشته اند تا ازهمه ظرفیت هایشان در این زمینه بهره بگیرند

وی گفت دیگر نمی توان بدون برنامه ریزی با روال سنتی پیش برویم و انتظار داشته باشیم که همچنان گردشگر پذیرترین استان کشور یاشیم .

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :