• چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • 07:17

بحرالعلومي:

استان سمنان نياز به معرفي بيشتر دارد

استان سمنان نياز به معرفي بيشتر دارد

مدير كل پيشين ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: استان سمنان از جاذبه غني است اما به خوبي معرفي نشده است.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» در مراسم توديع خود اظهار داشت: استان سمنان از نظر جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي، گردشگري، گويش‌ها و لهجه ها، هنرهاي صنايع دستي و ... بسيار غني است و نياز به معرفي بيشتر دارد.

وي حمايت از هنرمندان صنايع دستي با پرداخت وام هاي بلاعوض و يا كم بهره را از جمله فعاليتهاي انجام شده در بيش از 13 ماه خدمت در استان سمنان عنوان كرد و گفت: در اين مدت براي 141 هنرمند، اشتغال واقعي ايجاد شد.

بحرالعلومي، مرمت و واگذاري 11 بناي در حال تخريب به هنرمندان ، جهت ادامه كار را از ديگر فعاليتهاي انجام شده اعلام كرد و افزود: 629 هنرمند در حال آموزش هستند.

وي از جمله پروژه‌هاي مهم سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري استان سمنان را احداث هتل ققنوس به عنوان بزرگترين مجموعه گردشگري استان و احداث پارك آبي عنوان كرد و گفت: بهره برداري از اين پروژه ها، در رونق صنعت گردشگري استان موثر است.

مدير كل پيشين ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: 64 كارگاه مرمتي نيز در اين مدت در استان سمنان فعال شد.

وجیهه قنبری امتیاز به خبر :

آخرین اخبار