• چهارشنبه 02 مرداد 1398
  • 05:02

اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد جامع تاریخی رشتخوار


مدير امور شهرستان هاي اداره كل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوي از برگزاری باشکوه نماز عید فطر در مسجد جامع تاریخی رشتخوار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حسين متشكري افزود: مراسم با شکوه نماز عید سعید فطر همزمان با اول شوال در مسجد جامع تاریخی رشتخوار به امامت حجت الاسلام مهدی بهره مند امام جمعه شهرستان برگزار شد.

 وی افزود: این مسجد تاریخی اولین و مهمترین مسجد رشتخوار از نظر اهمیت تاریخی است، که در سال 1355 به شماره 1343 در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

متشكري با بیان اینکه  این بنای مذهبی که دیرینه تاریخی قابل توجهی دارد، دارای سبک معماری ویژه خراسان و دوایوانی است که امروزه از اين مسجد گنبد خانه اي بزرگ، ايواني وسيع و شبستاني به انضمام محرابي در گوشه جنوب غربي آن باقي مانده است.

وي خاطر نشان كرد: در حاشيه برگزاری نماز عید فطر مسئولین شهرستان و شرکت کنندگان از آخرین مرحله از اقدامات انجام شده توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با اعتباری بالغ بر 820 میلیون ریال در قالب طرح حفاظت یافته های باستان شناسی، مرمت گنبدخانه و احداث وضوخانه و سرویس های بهداشتی بود، از نزدیک قرار گرفتند.

متشكري افزود: ضمن اينكه علاوه بر شهرستان رشتخوار، همزمان با فرا رسيدن عيد سعيد فطر مديران، كارشناسان و كاركنان اين اداره كل در شهرستان هاي مختلف استان در نماز عيد سعيد فطر شركت كردند.
 

امتیاز به خبر :