• چهارشنبه 05 تیر 1398
  • 17:20

هفت اثر تاریخی کاشان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

هفت اثر تاریخی کاشان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از ثبت7/هفت اثر تاریخی- فرهنگی کاشان در فهرست آثار ملی کشور  خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان "محسن جاوری" با اعلام مطلب فوق افزود : خانه های تاریخی بهی،سهرابی،عادل ،قلعه پایین اردهال و کوشک مزرعه مبارک آباد  به عنوان 5 اثر تاریخی و مهارت بافت فرش جوشقان قالی و آئین تشرف به مسلک سقایی به عنوان دو اثر معنوی  در جلسه ثبت آثار و ابنیه تاریخی در تیرماه  1394که در تهران برگزار شد  در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: بیش از 1500 اثر تاریخی واجد ارزش  در شهرستان کاشان شناسایی شده است که از این تعداد تاکنون 318 بنای تاریخی شهرستان کاشان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که از این مجموع 83 خانه،37 بقعه متبرکه،20 تپه و محوطه باستانی، 28 آب انبار،18 کاروانسرا،قلعه و تیمچه،7 حمام،31 مسجد و 80 اثر از سایر بناهای شهرستان کاشان و 15  اثر فرهنگی به عنوان میراث معنوی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. 

 
از این میان باغ تاریخی فین کاشان،مهارت بافت فرش کاشان و آئین قالیشویان مشهد اردهال در فهرست یونسکو به ثبت  جهانی رسیده است.


امتیاز به خبر :