• ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399
  • 02:16

4 شهریور 94 صورت گرفت؛

گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند در سازمان میراث فرهنگی

گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند در سازمان میراث فرهنگی
مراسم گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند در سازمان میراث فرهنگی با حضور مدیران، معاونان و همکاران سازمان عصر امروز 4 شهریور در سالن آمفی تاتر سازمان برگزار شد.
 به گزارش میراث آریا(chtn)؛ سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی در این مراسم با اشاره بر شرایط پسا تحریم و لزوم برنامه ریزی برای ایجاد توسعه گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در این راستا در کشور در حال رخ دادن است، در این راستا 3 اتفاق مهم در کشور برای سازمان میراث فرهنگی رخ داده است نخست در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری که امسال خوشبختانه دو بند به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اختصاص یافته است در زمینه توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیتهای کشور، حتی در این رابطه تاکید شده است که میزان گردشگر ورودی به 5 برابر میزان فعلی که پنج میلیون گردشگر است برسد.
وی ادامه داد:  درگذشته سازمان میراث فرهنگی در نظام برنامه ریزی کشور جایی نداشت اما امروز کمیته ای به منظور تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد شده است، همچنین در حال حاضردر این سازمان دفتر مستقلی برای سازمان میراث فرهنگی با عنوان دفتر فرهنگ و گردشگری در نظر گرفته شده است.

حسینی مکارم افزود: این سازمان در مسیری حرکت می کند تا جایگاه خود رابرای نقش آفرینی در توسعه کشور پیدا کند و این نشان از تلاش و همت شما همکاران گرامی دارد.
وی تاکید کرد: اگر مسائل و مشکلات صنایع دستی و گردشگری را حل کنیم و آن را توسعه دهیم   می توان به عنوان مهمترین محور توسعه ای در اقتصاد کشور درخشید.همچنین از جمله اقدامات مهم سازمان می توان به تشکیل کارگروه ساماندهی گردشگری زیارت با توجه به گردشگران بسیار در این حوزه اشاره کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: این سازمان به مرور ناملایمات را پشت سر می گذارد و نقش خود را در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور باز می یابد.
معاون توسعه و مدیریت سازمان در پایان تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی با همت شما همکاران در زمینه رعایت حقوق شهروندی و سلامت اداری جزو سازمان های برتر شناخته شده است پس شایسته است در اینجا از زحمات شما همکاران گرامی تشکر کنیم و امیدواریم به همت شما همکاران سخت کوش و گرانقدر در  سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب سال همدلی و همزبانی دولت و ملت است با همدلی و همزبانی به توفیقات عالی برسیم.
گفتنی است، در پایان این آیین گرامیداشت 17 نفر از کارمندان نمونه سازمان میراث فرهنگی  با دریافت لوح تقدیر تکریم  شدند.
امتیاز به خبر :