• ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399
  • 02:19

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد؛

رضایت مقام‌معظم‌رهبری و حمایت مردم مهمترین‌سرمایه دولت تدبیر و امید

رضایت مقام‌معظم‌رهبری و حمایت مردم مهمترین‌سرمایه دولت تدبیر و امید
معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: رضایت مقام‌معظم‌رهبری و حمایت مردم مهمترین و با ارزش‌ترین ‌سرمایه دولت تدبیر و امید است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه؛ مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه کرمانشاه با اشاره به دیدار اخیر اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری اظهارکرد: دیدار اخیر اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری دیداری مهم و تاریخی بود که ایشان پس از استماع گزارشهای دولت، ضمن تحلیل جامعی که از مشکلات و نیازهای موجود کشور داشتند، ابراز رضایت و خشنودی از عملکرد دولت در بخش های مختلف کردند.
وی ادامه داد: رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد دولت در کنار رضایت و حمایت مردم از دولت پشتوانه اصلی و محکمی برای ادامه خدمتگذاری دولت تدبیر و امید است.

رییس سازمان میراث فرهنگی اظهارکرد: این دولت دو سال قبل بعد از یک انتخابات باشکوه و تاریخی که با حضور گسترده مردم بود و حمایت ویژه مقام معظم رهبری از آراء مردم همراه بود منتخب شد،.

سلطانی فر تصریح کرد: این دولت به دلیل مشکلات عدیده ای که در زمان شروع به کار داشت بنای کار را بر روی چند محور اساسی گذاشت که بتواند کشور را از چالش های عمده ای که در داخل آن بود نجات دهد.

وی خاطرنشان کرد: محور اول مسائل مربوط به بی ثباتی اقتصادی، تورم و بیکاری بود که بخشی از  این مسائل به دلیل تحریم های ظالمانه و ناعادلانه غرب و بخشی دیگر به دلیل سوء مدیریت های داخلی بود.

معاون رییس جمهور با اشاره به شرایط اسف بار اقتصادی کشور در سالهای 90 و 91، گفت: در آن سالها کشور با یک بی ثباتی اقتصادی چشمگیری مواجه بود، افزایش افسارگسیخته نرخ ارز در برابر ارزش پول ملی، کاری کرده بود که دارایی های مردم ارزشی کمتر از نصف ارزش واقعی خود را یافته بودند و از سویی دیگر تورم به بیش از 40 درصد رسیده بود به گونه ای که در تمام دنیا تنها 2 کشور تورم‌اش بیشتر از کشور ما بود و بیش از 210 کشور تورم‌شان از تورم اقتصادی ایران کمتر بود.

سطلانی فر اظهارکرد: بنابراین اولین محور کاری دولت ایجاد ثبات و آرامش در حوزه اقتصاد و مبارزه با تورم بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاشهای دولت و همراهی مردم در حالی که ما فکر می کردیم تا پایان سال 94 بتوانیم تورم را به زیر 20 درصد برسانیم اما هم اکنون شاهدیم که هفت ماه مانده به پایان سال 94 تورم کشور به 13.8 درصد رسیده و این افتخار بزرگی برای مردم و دولت تدبیر و امید است.

رییس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: مسئله دوم ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در کشور بود که با تدابیر دولت و حمایت های مقام معظم رهبری و تلاشهای نیروهای مسلح با کمک دستگاه قضایی و مدیریت وزارت کشور و شورای عالی امنیت ملی امروز شاهدیم که در شرایطی که در اغلب کشورهای منطقه ناامنی، ترور، خشونت و کشتار وجود دارد، ایران اسلامی از یک امنیت پایدار و با ثبات برخوردار است.

سلطانی فر یادآور شد: محور سومی که در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت ایجاد شرایط مناسب در امور بهداشتی، درمانی و تامین اجتماعی بود. همه شاهدیم که در چند سال پیش شرایط ارائه خدمات در بیمارستانهای کشور چگونه بود و خدمات آنها با دریافت چه هزینه های سنگینی از مردم همراه بود و این درحالی بود که اغلب مردم دفترچه های بیمه در دست داشتند اما از نخستین روزهای کار دولت تدبیر و امید، شخص رییس جمهور تاکید ویژه ای به رسیدگی ویژه به امور بهداشتی و درمانی مردم داشتند.

وی ادامه داد: بر همین اساس طرح تحول سلامت از 15 ماه پیش آغاز شد و امروز این افتخار را داریم که بگوییم ضمن اینکه خدمات بهداشتی درمانی کشور با سطح کیفی بسیار بالاتری نسبت به قبل ارائه می شود اما سهم پرداختی مردم بسیار پایین آمده است.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: در حال حاضر سهم پرداختی شهرنشین ها برای خدمات بهداشتی درمانی 6.7 درصد و سهم پرداختی روستاییان برای این خدمات تنها 3.4 درصد است و این یعنی اینکه بیش از 94 درصد هزینه های بهداشتی درمانی مردم را دولت پرداخت می کند.

سلطانی فر یادآور شد: این درحالی است که دولت برای انجام این مهم سالیانه 4800 میلیارد تومان بارمالی را به خود تحمیل می کند و این رقم 50 برابر اعتبار عمرانی استان کرمانشاه است.

رییس سازمان میراث فرهنگی کشور اظهارکرد: محور دیگری که دولت در دستور کار خود قرار داد برطرف کردن فشارهای بین المللی و برطرف شدن تحریم های غیرقانونی بوده که شرایطی سختی را بر ایران تحمیل کرده بود. به دلیل این تحریم ها در کشورهای مختلف مورد بی‌مهری قرار می گرفتند.

سلطانی فر گفت: با تدابیر دولت و حمایت های مقام معظم رهبری قرار بر این شد که بتوانیم مذاکرات خود را با گروه موسوم به 1+5 به یک نقطه مشخص برسانیم و همه می دانند که مذاکرات ایران با 1+5 یک مذاکرات نابرابر و ناعادلانه ای بود چون علاوه بر آنکه ما در مقابل شش قدرت مستقل دنیا بودیم، داور هم به نفع حریف قضاوت می کرد اما با درایت مقام معظم رهبری و هوشمندی تیم مذاکره کننده هسته ای توانستیم به یک پیروزی بزگ و تاریخی دست پیدا کنیم.

معاون رییس جمهور افزود: در جریان این توافق توانستیم ضمن حفظ حقوق هسته ای کشورمان، دیگران را وادار کنیم که تحریم های ظالمانه خود را لغو کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه اگر چه در شرایط کنونی مشکلات بسیاری داریم و قیمت نفت به عنوان اصلی ترین منبع درآمد کشور به یک سوم قیمت سال قبل خود رسیده و از سویی دیگر خشکسالی مشکلات عدیده ای را در کشور به وجود آورده، گفت: با حمایت های مردم و مقام معظم رهبری، این مسیر را تا لغو کامل تحریم ها ادامه داده و کشور را در مسیر رسیدن به آرمانها و اهداف متعالی‌اش قرار می دهیم.

امتیاز به خبر :