• ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399
  • 02:50

معاون توسعه مدیریت سازمان تاکید کرد؛

استفاده از ظرفیت کویرنوردی خراسان جنوبی با برنامه ریزی هدفمند

  • 08 شهریور 1394
  • 15:15
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 694 بازدید
  • Article Rating
استفاده از ظرفیت کویرنوردی خراسان جنوبی با برنامه ریزی هدفمند
توسعه صنعت گردشگری و توجه به تولیدات روستائیان و عشایر از تاکیدات جدی مقام معظم رهبری  است که می توان با یک برنامه ریزی هدفمند و مطلوب از ظرفیت کویرنوردی به ویژه در زمینه جذب گردشگران خارجی اقدامات بیشتری را به انجام رساند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این دیدار با بیان اینکه خراسان جنوبی، استان فرهنگی و دانشگاهی است گفت: خوشبختانه بافت تاریخی که در این منطقه وجود دارد، حفظ شده است .
 وی به وجود مدرسه شوکتیه در بیرجند اشاره کرد و گفت: در بعد علمی، این مدرسه جزو ذخایر کشور محسوب می شود.
وی با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری و توجه به تولیدات روستائیان و عشایر از تاکیدات جدی مقام معظم رهبری می باشد گفت: این مهم همواره از سوی رئیس جمهوری و دولت تدبیر و امید نیز مورد توجه جدی قرار گرفته و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته است .
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در حوزه ظرفیت های فرهنگی و تاریخی و نیز طبیعت گردی جزو استان های جلو دار درکشور محسوب می شود گفت: می توان با یک برنامه ریزی مناسب و مطلوب از ظرفیت کویرنوردی خصوصاً در زمینه جذب گردشگران خارجی اقدامات بهتر و بیشتری را به انجام رساند .
وجه اله خدمتگزاراستاندار خراسان جنوبی نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه توجه به صنعت گردشگری می تواند بسیاری از مشکلات را در حوزه اقتصادی رفع کند گفت: قطعا توسعه صنعت گردشگری می تواند منجر به ایجاد رونق اشتغال و نشاط در جامعه باشد.
وی با بیان اینکه بیرجند به عنوان سومین شهر برخوردار از مدرسه در کشور محسوب می شود گفت: در بعد دانشگاهی و فرهنگی ظرفیت های بسیار خوبی در استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه در زمینه صنایع دستی و تولیدات روستائیان و عشایر نیز ظرفیت بسیار خوبی در خراسان جنوبی وجود دارد گفت: امروز کویر و توسعه صنعت کویر نوردی می تواند به عنوان یک ظرفیت بسیار قوی مورد توجه قرار گیرد. 
وی به وجود آب گرم های معدنی در استان اشاره کرد و گفت: وجود روستاهای هدف گردشگری و نیز مناطق تاریخی و باستانی از دیگر مواردی است که در بحث گردشگری می تواند مورد توجه قرار گیرد .

امتیاز به خبر :