• ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399
  • 02:51

به مناسبت هفته دولت؛

نخستین هتل 5ستاره خراسان شمالی کلنگ زنی شد

  • 09 شهریور 1394
  • 09:27
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 659 بازدید
  • Article Rating
 نخستین هتل 5ستاره خراسان شمالی کلنگ زنی شد

پروژه هتل 5ستاره هماگ به مناسبت هفته دولت با حضورمسئولان ,مدیران استانی کنلگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی ؛ محمد سویدانلویی در جمع مدیران ،مسئولین واصحاب رسانه با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: خراسان شمالی با ‌وجود همه ظرفیت‌های گردشگری تاکنون فقط نقش معبر گردشگری را داشته است که ما در سیاست‌های خود به دنبال تبدیل کردن آن به مقصدی برای گردشگران هستیم. ما خراسان شمالی را بعنوان قطب جدید گردشگری کشور معرفی می کنیم. 
وی ارکان گردشگری از بانکداری،بیمه،فناوری و اطلاعات،بازاریابی را از مولفه های اصلی توسعه بخش گردشگری دانسته و با اشاره به اینکه تاسیسات گردشگری به عنوان بازوان توانمند توسعه گردشگری محسوب می شوند،گفت:با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با نگاه ویژه ای که دولت در سفر اخیر به استان داشته،برای تک تک این مولفه ها برای توسعه زیرساخت ها برنامه داریم. 
وی گفت: با بیان اینکه  احداث چندین هتل دیگر در استان در دست اقدام  است، تصریح کرد: اگر امکانات زیرساختی برای گردشگری در اختیار داشتیم، می‌توانستیم مهمان‌هایی که وارد استان می‌شوند را حداقل 48 ساعت نگه داریم. 
وی افزود:در کنار هتل ها و واحدهای اقامتی نیاز به بازسازی و نوسازی رستوران ها و واحدهایی پذیرایی در استان وجود دارد که در این خصوص اقدامات لازم در دست اجرا قرار دارد. 
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یکی از سیاست های این اداره کل را ایجاد بازارچه سوغات و صنایع دستی در تمام شهرستان های استان دانست. 
وی گفت با احداث هتل پنج ستاره هماگ و هتل چهار ستاره طلای سفید در آینده نزدیک مشکلی از لحاظ واحدهای اقامتی وجود نخواهد داشت.
 سویدانلویی ابراز امیدواری کرد:با توجه به ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری سلامت در استان،احداث هتل ها و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی بتواند منجر به توسعه و تحول در این حوزه شود. 
سویدانلویی در ادامه گفت: با احداث هتل پنج ستاره هماگ با اعتباری بالغ بر500 میلیارد تومان هزینه از طرف بخش خصوصی و با پیش بینی حدود 120 میلیارد  تومان تسهیلات  انشالله تا پایان سال 96 این هتل به بهره برداری می رسد. 
شمس الدین شه رواˈ مدیرعامل مجتمع تجاری - تفریحی هماگ  نیز خواستار همکاری و مساعدت بیشتر دستگاه های اداری در ادامه ساخت هتل  شد و اظهار کرد: برای اینکه در این استان طرح های بزرگی اجرا نشده، اجرای مطلوب نخستین طرح می تواند دیگر سرمایه گذاران را به اجرای طرحهای دیگر ترغیب کند. 
وی، ساخت هتل هماگ بجنورد  را در جذب گردشگران بسیار مهم توصیف کرد و گفت: برای ساخت این هتل نیازمند دریافت تسهیلاتی از محل صندوق توسعه ملی هستیم که امیدواریم بانک مرکزی در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشد.       
امتیاز به خبر :