• ﺳﻪشنبه 04 اردیبهشت 1397
  • 00:02

وزیر امور خارجه در مراسم رونمایی از 2 اثر استاد فرشچیان تاکید کرد:

بزرگی و انساندوستی ایرانیان در آثار فرشچیان دیده می شود

بزرگی و انساندوستی ایرانیان در آثار فرشچیان دیده می شود

بزرگی، عظمت و انساندوستی ایرانیان در آثار فرشچیان به وضوح دیده می شود و هر بار که این هدایا را به دیگران می دهم، آنان متحیر شده و از حرف تهی می مانند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز یکشنبه در مراسم رونمایی از دو نگاره از جدیدترین آثار محمود فرشچیان به نام های "آسمان چهارم" و "شام غریبان" با بیان این موضوع گفت: من این افتخار را داشتم چه در زمانی که به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران و چه در سمت کنونی بودم، مهم ترین هدایایی که به سفرا در سازمان ملل می دادم آثار این استاد بود.

ظریف افزود: اگرچه در محضر بزرگان و اصحاب هنر و فرهنگ صحبت کردن برایم امری دشوار است اما نمی توانستم این فرصت را از دست بدهم.

وی گفت: استاد فرشچیان سهم بسزایی در نشان دادن فرهنگ و هنر و دیدگاه بالای این مرز و بوم به تمام دنیا دارد.

وزیر امور خارجه افزود: من آثار فرشچیان را به عنوان یکی از هدایای ارزشمند به میهمانانم در وزارت امور خارجه اهدا می کنم و اغلب افراد از این آثار استاد شگفت زده می شوند.

وی با اشاره به حضورش در سازمان ملل گفت: آن زمان که در نیویورک بودم مجموعه دوم آثار استاد فرشچیان را به تمامی سفرا فرستادم و همچنین مجموعه سوم ایشان را نیز به سفرای کشورهای اسلامی هدیه کردم.

ظریف افزود: هم اکنون برخی مواقع احساس می کنم که شاید گاهی به یک وزیر یا سفیر دو بار از آثار استاد فرشچیان را هدیه داده باشم.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: بزرگی، عظمت و انساندوستی ایرانیان در آثار فرشچیان به وضوح دیده می شود و هر بار که این هدایا را به دیگران می دهم، آنان متحیر شده و از حرف تهی می مانند.

ظریف تصریح کرد: تازه من به آنها می گویم که بهتر است برای دیدن اصل آثار استاد به نیوجرسی رفته و این آثار را با ذره بین ببینند.

وی ادامه داد: به فرض این که برخی بخواهند برای ما لاف قدرت بزنند، اگر آثار استاد فرشچیان را مطالعه کنند؛ خواهند دید که فقط با زبان اکرام و احترام و بزرگی می توانند با ایرانیان سخن بگویند.

وزیر امور خارجه در پایان اظهار داشت: استاد فرشچیان با خلق آثارشان احترام ، غرور و خودباوری به کارگزاران نظام و تمامی ایرانیان ادا کردند.

امتیاز به خبر :