• یکشنبه 28 بهمن 1397
  • 15:37

ورود روزانه 500 گردشگر عرب به نيشابور


مدير ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان نيشابور گفت: روزانه بيش از 500 گردشگر عرب از كشورهاي مختلف عربي به نيشابور سفر مي كنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري خراسان رضوي، محمد اسماعيل اعتمادي با اعلام اين خبر افزود: به دليل نزديكي نيشابور به مشهد مقدس سالانه شاهد حضور تعداد زيادي از گردشگران خارجي از كشورهاي مختلف از جمله كشورهاي عربي، آسيايي و اروپايي هستيم كه بيشترين گردشگران خارجي ورودي به اين شهرستان را گردشگران عرب زبان تسكيل مي دهند.

 وي با بيان اينكه سالانه حدود 200 هزار نفر از گردشگران خارجي به نيشابور سفر مي كنند افزود: عمده اين گردشگران از كشورهاي عربي از جمله عراق، لبنان، سوريه، بحرين، كويت، يمن و شيعيان عربستان است كه به قصد زيارت اماكن مذهبي و نيز بازديد از جاذبه هاي گردشگري و آثار تاريخي نيشابور وارد اين شهرستان مي شوند.

وي افزود: به طور ميانگين روزانه 500 گردشگر عرب زبان وراد نيشابور مي شوند و در كنار آن ها گردشگراني از ساير كشورهاي آسيايي و اروپايي نيز به نيشابور سفر و از جاذبه هاي تاريخي و ظرفيت هاي گردشگري اين شهر تاريخي و باستاني بازديد مي كنند.

يادآور مي شود، نیشابور از مهم‌ترین مراکز جمعیتی، فرهنگی، گردشگری، صنعتی و تاریخی شمال شرق ایران به شمار می‌آید و به عنوان یکی از نمادهای تاریخ و فرهنگ ایران مطرح شده‌است.

آرامگاه خيام، آرامگاه عطار، آرامگاه كمال الملك، محوطه باستاني شادياخ، دهكده و مسجد چوبي، آرامگاه امامزاده محمد محروق، آرامگاه بي بي شطيطه، قدمگاه و... از مهمترين اماكن فرهنگي، تاريخي، مذهبي و گردشگري نيشابور به حساب مي آيد.

امتیاز به خبر :