• ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399
  • 02:42

مدیرکل گردشگری استان خبر داد

اختصاص 15میلیارد ریال برای توسعه کمپ‌های گردشگری خراسان شمالی

اختصاص 15میلیارد ریال برای توسعه کمپ‌های گردشگری خراسان شمالی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خراسان شمالی گفت: امسال 15 میلیارد ریال برای توسعه اقامتگاه‌ها و کمپ‌های گردشگری این استان اختصاص می‌یابد .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، آدینه محمد سویدانلویی اظهار داشت: 6 میلیارد ریال از این رقم برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در جاجرم و 9 میلیارد ریال نیز برای ایجاد کمپ‌های گردشگری در فاروج اختصاص می‌یابد .

وی خاطرنشان کرد: ایجاد و راه‌اندازی اقامت‌های بوم‌گردی در روستاهای استان نیز امسال 10 میلیارد ریال اعتبار دارد و متقاضیان اجرای طرح‌های گردشگری مزبور تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره و ارزان‌قیمت دریافت می‌کنند .

سویدانلویی با تأکید بر ظرفیت‌های استان برای جذب اکو توریسم گفت: امسال هر فرمانداری مکلف شده است تا زیرساخت‌های مناسب برای جذب گردشگر را در یک روستا فراهم کند و بر این اساس قرار است هشت روستای استان از زیرساخت‌های مناسب گردشگری برخوردار شوند .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: ظرفیت‌های اکو توریسم در خراسان شمالی فراتر از تصور است و برای رونق صنعت گردشگری و بهره‌مندی از این فرصت‌ها نیاز است تا تور گردانان و دفاتر خدمات مسافرتی این ظرفیت‌ها را به خارج استان و حتی خارج کشور معرفی کنند.
.

امتیاز به خبر :