• ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399
  • 02:06

خراسان جنوبی مقصد گردشگران آلمانی در فصل زرشک و زعفران

هارتموت نیمن نویسنده کتاب دایره المعارف گردشگری ایران به همراه تور لیدر آلمانی که ظهر امروز با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دیدار و گفتگو نمود؛ از طراحی توری با نام "بیایید به برداشت زرشک و زعفران"برای آلمانی ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی این اداره کل در این دیدار گفت: گردشگری در این استان جوان است و به لحاظ اقتصادی برگزاری تور در این منطقه ارزان تر از سایر نقاط جهان است.
وی ضمن اشاره به قرابت نژادی و فرهنگی ایران با آلمان، از هارتموت خواست: در کتاب خود استان خراسان جنوبی را بخوبی معرفی نماید.
وی در ادامه به جاذبه های بی نظیر استان اشاره کرد و گفت: این استان سه محصول کشاورزی اصلی به رنگ قرمز دارد (عناب، زرشک، زعفران و انار) که به یاقوت استان مشهورند.
رمضانی افزود: مردم استان نیز بکر هستند و تجاری با توریست برخورد نمی کنند بلکه هدفشان این است که به میهمانشان خوش بگذرد.
هارتموت نیمن نویسنده کتاب دایره المعارف گردشگری ایران گفت: این کتاب نتیجه 10 سال فعالیت است که معرفی خراسان جنوبی در آن کمرنگ بود و پس از این سفر، این استان نیز بخوبی معرفی خواهد شد.
وی در ادامه به 40 سال سفر خود به ایران اشاره کرد و گفت: اولین سفرش، تابستان 58 بود و از آن زمان به ایران علاقمند شد و زبان فارسی آموخت.
هارتموت نیمن بیان داشت: در حال حاضر درخواست سفر به ایران بسیار زیاد است ولی 80 درصد توریست ها در فصل های خاص مثل فروردین، اردیبهشت و یا شهریور و مهر به ایران سفر می کنند و اکثر این سفرها به شهرهایی از قبیل اصفهان، یزد، شیراز و ... است در حالی من بدنبال معرفی نقاط جدید با ظرفیت های نو هستم.
وی ادامه داد: 2 سال پیش سفر خوبی به نام باغ های ایرانی داشتم که در آن 9 باغ به ثبت جهانی رسیده بود و متاسفانه من 2 باغ آن را ندیده بودم و در همان جا تصمیم گرفتم حتماً به خراسان جنوبی سفر کنم.
هارتموت نیمن که ظرفیت های خراسان جنوبی را برای برگزاری تور عالی برشمرد، گفت: در برگشت به آلمان تور با نام "بیایید به برداشت زرشک و زعفران" طراحی خواهم کرد و تورهایی از آلمان را به این استان خواهم آورد.
وی با با تاكيد بر اينكه ايران امن ترين كشور در منطقه براي گردشگران است، گفت: ایران کشور مدرنی است و می توان گفت: شرق اصیل اینجاست.
گفتنی است: هدف از سفر هارتموت نیمن به استان بازدید از جاذبه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و درج آن در کتاب دایره المعارف گردشگری ایران است وی به مدت 6 روز در استان اقامت خواهند داشت و در این مدت از کارگاه های صنایع دستی، روستاهای هدف گردشگری، جاذبه های تاریخی، کویرها و آبگرم های معدنی استان بازدید خواهد نمود.

امتیاز به خبر :