• پنجشنبه 02 اسفند 1397
  • 17:59

فیلم سینمایی چشمه در دیار کاریزها کلید خورد

فیلم سینمایی چشمه در دیار کاریزها کلید خورد
تولید فیلم سینمایی «چشمه» با مضمون فرهنگ و تمدن کاریزی در استان یزد (باغ پهلوانپور مهریز) آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، استان یزد به عنوان متولی فرهنگ و تمدن کاریزی از دیرباز به همگان شناسانده شده است. 

فرهاد مهرانفر نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این پروژه عنوان کرد: از آنجایی که مضمون و موضوع فیلم «چشمه» مرتبط با تمدن کاریزی یزد انتخاب شده است و باتوجه به اینکه مهریز ویژگیهای خاص خود به عنوان یکی از مراکز انشعاب آب و یا منشأ قناتها که از کوهپایه های مهریز سرچشمه می گیرد را دارا می باشد، نیاز به این بود که مکانی را به عنوان قنات که لوکشین اصلی فیلم است و حدود 50 تا 60 درصد اتفاقات فیلم در آن روی می دهد، در دسترس داشته باشیم. 

از آنجایی که سازه طبیعی و واقعی قنات امکان ورود و نورپردازی را برای کار داستانی نداشت، ناچار بودیم دکوری را آماده نماییم که با استفاده از راهنمایی و نظر احمد معین قفقازی به عنوان یک صاحب نظر در معماری و فیلم سازی یک دکور ساده که امکان ایجاد آن در زمین بود را به شکل و اندازه طبیعی در فضایی به وسعت نهصد مترمربع ایجاد کردیم و سقف را با ضریب امنیت بالا توسط آجر و سیمان پوشش دادیم که تهیه آن حدود یک ماه به طول انجامید. 

مدت فیلمبرداری پروژه سینمایی «چشمه» که قرار است نام آن به «خواب آب» تغییر پیدا کند، دو ماه به طول می انجامد و امید است که این پروژه به جشنواره فجر امسال برسد.

گفتنی است: تعدادی از بازیگران و عوامل اجرایی این فیلم سینمایی نیز از استان یزد انتخاب شده اند و از جمله عوامل این فیلم می توان فرهاد مهرانفر (تهیه کننده، کارگردان و نویسنده)، نادر معصومی (مدیر فیلمبرداری)، سهیلا فرزاد (طراحی صحنه)، علیرضا دریادل (صدابردار)، حسین محجوب ـ پیام فضلی ـ مریم نحوی و افشین جعفری (بازیگر) را نام برد.

امتیاز به خبر :