• یکشنبه 02 اردیبهشت 1397
  • 07:02

حضور فعال سازمان در پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و اوکراین

پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اوکراین از 15 تا 17 اسفندماه 1394 در تهران برگزار شد و سند نهایی این اجلاس روز دوشنبه 17 اسفند توسط  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و ولادیمیر دمچشین وزیر انرژی و صنایع ذغال سنگ اوکراین امضا شد.

به گزارش دفتر امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در مراسم امضای این سند 28 صفحه ای، حجتی اذعان داشت: اهمیت ایران در منطقه خاورمیانه و اهمیت اوکراین در شرق اروپا بر کسی پوشیده نیست و دو کشور از موقعیت راهبردی در این مناطق برخوردارند و با برخورداری از فرهنگ غنی می‌توانند روابط خود را مستحکم‌تر کنند.

 وی ضمن اعلام آمادگی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی با اوکراین اظهار داشت: در سند یادداشت تفاهم پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، طیف وسیعی از همکاری ها در حوزه‌هایی همچون کشاورزی، حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده‌ای، شهرسازی، ماشین‌سازی، استاندارد، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان، ورزش، نفت، گاز، پتروشیمی، گردشگری، صنایع، آب و برق و زمین‌شناسی مورد توجه قرار گرفته است. 

همچنین دمچشین در سخنان خود خواستار سرمایه‌گذاری مشترک با ایران شد.

گفتنی است، مفاد پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور نماینده دفتر امور بین الملل در چهاربند در زمینه توسعه روابط گردشگری، صنایع دستی و سرمایه گذاری با توافق طرفین در یادداشت تفاهم مذکور درج شده است. 


پیمانه غفوری فرد
17/12/94 

امتیاز به خبر :