• یکشنبه 02 اردیبهشت 1397
  • 07:02

به منظور شرکت در کنفرانس جهانی گردشگری و امضاء سند همکاری های دوجانبه؛

سلطانی فر عازم چین شد

 سلطانی فر عازم چین شد

مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور شرکت در اولین کنفرانس جهانی گردشگری برای توسعه، شب گذشته عازم چین شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که با حضور طالب الرفاعی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO)، رییس اداره ملی گردشگری چین و سایر رهبران و مقامات عالی رتبه گردشگری و توسعه کشورهای جهان برگزار می شود، از مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران نیز برای ایراد سخنرانی در مراسم افتتاحیه رویداد فوق دعوت به عمل آمده است.

یادآور می شود معاون رئیس جمهور در این سفر علاوه بر حضور در کنفرانس مزبور با شرکت در نشست های دوجانبه مقامات ایران و چین در پکن و شانگهای که با حضور بخش دولتی و خصوصی و سرمایه گذاران دو کشور برگزار می شود، یادداشت تفاهم همکاری گردشگری دو کشور را نیز به امضاء خواهد رساند.

گفتنی است مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری، هیئتی متشکل از نمایندگان بخش خصوصی فعال کشورمان در حوزه بازار چین معاون رئیس جمهور را در این سفر همراهی می کنند.

شایان ذکر است، کنفرانس جهانی گردشگری برای توسعه که همزمان با روز گردشگری چین به میزبانی مشترک این کشور و سازمان UNWTO برگزار می شود، فرصت مناسبی را به منظور گفتگو و درک بهتر از سهم گردشگری در توسعه از جمله صلح و فقرزدایی فراهم می آورد. به همین منظور کشور چین به عنوان رییس گروه 20، میزبان هفتمین نشست وزرای گردشگری 20 کشور بزرگ جهان با موضوع گردشگری پایدار، ابزاری موثر برای توسعه فراگیر نیز خواهد بود.

امتیاز به خبر :