• شنبه 04 فروردین 1397
  • 22:01

خالق «اثر هشت» از ساخت اثر جدید خود خبر داد؛

«1+5»؛ اثری با موضع مذهبی - سیاسی

«1+5»؛ اثری با موضع مذهبی - سیاسی

خالق اثر فاخر «اثر هشت» از شروع به ساخت اثر جدید خود با موضوع مذهبی – سیاسی خبر داد و گفت: مدت یک سالی می شود که کار خلق آن را شروع کرده ام که این کار با دست و در قالب یک فریم یک تیکه استیل و قلم کشی های خاص است.

هادی برین صاحب اثر فاخر «هشت» در نمایشگاه صنایع دستی امسال در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا، با اشاره به اثر بعدی که کار ساخت آن را مدتی است شروع کرده است، گفت: بعد از «اثر هشت» که به عشق علی بن موسی رضا (ع) ساخته شده است، اثر دیگری را مدتی است در دست ساخت دارم که یک اثر مذهبی سیاسی است.

وی افزود: کار این اثر که 1+5 نام دارد، عنصر زمان به عنوان نقش محوری در آن خودنمایی می کند.

این هنرمند آثار فاخر در مورد خصوصیات اثر جدید خود اظهار کرد: اثر جدید از یک فریم استیل تشکیل شده است بعد از برش یک تیکه، با دست قلم کشی شده است.

برین با بیان اینکه برای تکمیل ساخت این اثر هفت ماه دیگر زمان نیاز است، گفت: یک سال از زمانی که شروع به ساخت آن کرده ام می گذرد که در این مدت 6 ماه زمان برای طراحی و برش های کاری استیل یک تیکه آن زمان برد و 4 ماه نیز صرف قلم کشی آن شد. البته مدتی است که به دلیل مشکلات مالی کار متوقف شده است.

صاحب اثر فاخر «اثر هشت» کیفیت را مهمترین عامل هر اثر هنری دانست و اظهار کرد: نظرات اساتید، هنرمندان و علاقمندان باتجربه از طلا برایم مهمتر است چراکه وقتی مخاطب با اثر ارتباط برقرار می کند آن وقت در ذهنش سوال ایجاد می شود که نشانه خوبی است.

وی با اشاره به رعایت هندسه و تقارن آثار خود  به عنوان یک ویژگی افزود: هنوز برای قیمت گذاری اثر 1+5 بسیار زود است و باید کار ساخت آن به اتمام برسد تا کیفیت آن مشخص شود.

هادی برین در نمایشگاه صنایع دستی اقدام به رونمایی یکی از آثار فاخر خود با نام «اثر هشت» کرد که با الهام از ضریح حضرت امام رضا (ع) در مدت دو سال 45 روز ساخته شد.

کارشناسان در برآوردی که داشتند، ارزش ریالی این اثر را 800میلیون تومان تخمین زدند که برای نخستین بار در نمایشگاه صنایع دستی که در مصلی بزرگ تهران در جریان است، از آن رونمایی به عمل آمد و در معرض دید عموم قرار گرفت.

این هنرمند در زمان ساخت «اثر هشت» آنرا تا زمان رونمایی در قرنطینه قرار داد تا از دید همگان محفوظ بماند.

بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی از پنجم خرداد ماه در محل مصلی بزرگ تهران آغاز شده است که تا دوشنبه دهم خرداد از ساعت 10 تا 20 در حال برگزاری است.

امتیاز به خبر :